Almanya Romantik Yol Turu

4 Gece 5 Gün , Oda Kahvaltı , Türk Hava Yolları

Şu anda bu turu 2 kişi inceliyor!

899 €
'den itibaren

Hareket Noktaları
05:15 - Esenboğa Havalimanı

1. GÜN
Ankara'dan Hareket, İstanbul, Frankfurt, Würzburg, Rothenburg
Esenboğa Havalimanı’nda buluşmanın ardından gerekli pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde ilk olarak İstanbul’a daha sonra Frankfurt’a keyifli bir yolculuk. Frankfurt’a varışımıza istinaden Panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında Main Nehrini, Main Kulesini, Goethe’nin Evini, St. Paul Kilisesini, yüksek katlı iş merkezleri ve banka binalarını gördükten sonra Würzburg’a geçiyoruz. Burada Unesco Dünya Kültür Mirası listesindeki Barok şehir nefesinizi kesecek. Özellikle Würzburg Rezidansı olarak bilinen yapıdaki Venedikli ressam Tiepolo’nun freskleri inanılmaz bir durumda. Buradan ortaçağ kenti olan Rothenburg ab der Tauber’e giderek 52 metrelik Belediye kulesinden panoramanın tadına varıyoruz. Yaklaşık 2,5 km’lik şehir surlarındaki gezintimizden sonra otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

2. GÜN
Rothenburg, Dinkelsbühl, Nordlingen, Augsburg
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından eski şehir merkezini olduğu gibi korumuş olan meslek erbaplarının dükkânları, yurttaş evleri, ibadethaneler çok hoşunuza gidecek. Dinkelsbühl kentinin en önemli özelliği ise şehir surlarının tüm kenti gezerek görme olanağı sunmaktadır. Günün sonunda Roma imparatorluğunun parlak dönemlerini halen yansıtabilen şahane Augsburg kentini keşfederek bitiriyoruz. Trier kentinden sonra Almanya’nın en eski kenti olan Augsburg kentinde özellikle Altın bir tavan süsüne sahip olan belediye binası ve irili ufaklı kiliseler bulunur. Gezimizden sonra alış veriş için serbest zamanımız olacak. Serbest zaman sonrası otelimize transfer.

3. GÜN
Augsburg, Landsberg am Lech, Schmalzturm, Mutterturm, Bad Schwanstein, Hohenschwangau Şatosu, Füssen, Münih
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Lech ırmağındaki Landsberg kentine gidiyoruz. Buradaki eski belediye binası ve zamanında eriyebilecek pazar eşyasını gölgesiyle erimekten kurtaran “ Schmalzturm” adlı kule en çok ilginizi çekecektir. Yine ünlü bir Alman sanatçının Nanesine adadığı “Mutterturm” yani Ana kulesi de görülmeye yapılar arasında. Romantik yol turunun en iddialı yapılarından Bad Schwanstein Şatosunun ziyareti turumuzun en favori yerlerinin başında gelmektedir. Hohenschwangau Şatosu ve Walt Disney’in bile rüyalarını süsleyen Şato ziyaretinden sonra eski şehir merkezi çok iyi durumdaki Füssen’de kahve molası yapıyoruz. Sonrasında Münih’teki otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

4. GÜN
Münih, Frauenkirche Kilisesi, Bavyera Opera Binası, Hofbrauhaus, Dachau, Münih
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Münih merkezde bulunan Belediye binalarını (eski ve yeni belediye binaları), Frauenkirche Kilisesini, Bavyera Opera binasını ve Almanya’nın en eski Birahanelerinden sayılan Hofbrauhaus’a gidiyoruz. Öğleden sonra Nazi toplama kampı Dachau’a giderek o hüzünlü kenti geziyoruz. Sonrasında Münih’teki otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

5. GÜN
Münih, İstanbul, Ankara'ya Varış
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımız sonrasında rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Serbest zaman sonrasında havalimanına transfer. Gerekli pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde ilk olarak İstanbul’a daha sonra Ankara’ya keyifli bir yolculuk. Ankara’ya varışımızın akabinde bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Hava Yolları ile Ankara – İstanbul - Frankfurt / Münih – İstanbul – Ankara arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • 3* ve 4* otellerde 4 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Otellerimizde alınacak 4 sabah kahvaltısı,
 • Panoramik tüm şehir turları,
 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,  
 • Alan/otel/alan transferleri,
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri, 
 • Otel vergileri,  
 • Turist şehir vergileri
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vize ücreti ve servis bedeli ( 135 Euro ),  
 • Zorunlu sigorta ücreti (15 Euro), 
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL),
 • Müze ve ören yerleri girişleri,  
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro)

14 Temmuz - 21 Temmuz // 3* ve 4* Oteller

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
14.07.2019 - 21.07.2019

949,00 EUR

1.199,00 EUR

949,00 EUR
1. Çocuk 0 - 2 yaş   150,00 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş   899,00 EUR

18 Ağustos - 25 Ağustos // 3* ve 4* Oteller

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
18.08.2019 - 25.08.2019

949,00 EUR

1.199,00 EUR

949,00 EUR
1. Çocuk 0 - 2 yaş   150,00 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş   899,00 EUR

15 Eylül - 22 Eylül // 3* ve 4* Oteller

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
15.09.2019 - 22.09.2019

899,00 EUR

1.149,00 EUR

899,00 EUR
1. Çocuk 0 - 2 yaş   150,00 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş   849,00 EUR

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
 • Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından ÇokTatil sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 • Yer alan fiyatlar nakit ve tek çekim işlemlerde geçerlidir.
 • Taksit seçeneği olan kartlar ile yapılan işlemlerde vade farkı uygulanır. 6 taksit için %5, 9 taksit için %8 şeklinde her sınıf için aynı oranda uygulanır.
 • Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
           VİZE
 • T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurulması gerekmektedir.
 • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 • Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. 
 • Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan ÇokTatil sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Turun her ne nedenle olursa olsun iptal edilmesi durumunda vize ücreti iade edilmez.
 • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
 • ÇokTatil, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. ÇokTatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Konukların Tercih Etme Nedeni

 • Bölgeye Hâkim Profesyonel Rehberlik
 • Bu Tur Hiçbir Yerde Yok
 • Ekstra tur yok
 • Ekstra Kahvaltı İkramı
 • Kaliteli Otel Seçimi
 • THY ile
 • Türkçe Rehberlik
 • Yorulmadan Çok Daha Fazla Yer Görmek

BENZER TURLAR

Balkanlar Turu Her Şey Dahil Otobüsle

7 Gece 9 Gün
399 EUR

Kosovalı Balkanlar Turu Herşey Dahil

7 Gece 9 Gün
399 EUR

Londra Turu 5 Gün Atlas Jet İle

4 Gece 5 Gün
719 EUR

Herşey Dahil Orta Avrupa Turu

7 Gece 8 Gün
690 EUR

Herşey Dahil Orta Avrupa 5 Ülke Turu

7 Gece 8 Gün
1090 EUR

Herşey Dahil Büyük İtalya Turu

7 Gece 8 Gün
799 EUR

BLOG YAZILARI