Ata Yurda Yolculuk Türkmenistan Turu Herşey Dahil

4 Gece 6 Gün , Herşey Dahil , Türk Hava Yolları

Şu anda bu turu 1 kişi inceliyor!

1695 €
'den itibaren

ERKEN REZERVASYON
SON GÜN 20 NİSAN!
Son 9 Oda
Hareket Noktaları
19:00 - Esenboğa Havalimanı

1. GÜN
Ankara'dan Hareket, İstanbul, Aşkabat
Esenboğa Havalimanı’nda buluşmanın ardından gerekli pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde ilk olarak İstanbul’a daha sonra Aşkabat’a keyifli bir yolculuk. Yeni güne uçakta giriyoruz.

2. GÜN
Aşkabat, Ertuğrul Gazi Camii, Anayasa Anıtı, On Atlar Anıtı, Mutluluk Sarayı, Aşkabat Kapalı Çarşısı, Halı Müzesi, Kültür Merkezi(Tarih Müzesi), Tarafsızlık Anıtı, Bağımsızlık Anıtı, Saparmurat Türkmenbaşı Camii, Ashyr At Çiftliği, Nusay Şehir Kalıntıları, Aşkabat
Aşkabat Havalimanı’na varışımızın ardından alanda bizi bekleyen aracımızla otelimize transfer oluyoruz. Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Aşkabat şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Ertuğrul Gazi Camii, Anayasa Anıtı, On Atlar Anıtı, Mutluluk Sarayı ve Aşkabat kapalı çarşısı bulunmaktadır. Turumuz sonrası öğle yemeğimizi almak üzere restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından şehir turumuza devam ederek Halı Müzesi, Kültür Merkezi(Tarih Müzesi), Tarafsızlık Anıtı, Bağımsızlık Anıtı, Saparmurat Türkmenbaşı Camii ve zamanlamamıza göre ‘Ashyr’ at çiftliği ile şehre 18 km uzaklıktaki UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine kayıtlı ‘Nusay’ şehir kalıntılarını gezdikten sonra akşam yemeğimizi almak üzere restoranımıza gidiyoruz. Yemek sonrası otelimize transfer konaklama otelimizde.

3. GÜN
Aşkabat, Köne Ürgenç, Nejimmeddin Kubranin Kabri, 360 Pirlerin Kabri, Fakhraddin Razini Kabri, Töberek Hanımın Köşkü, Kutluğ Timurun Minaresi, Sultan Tekeşin Köşkü, Daşoguz
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından check out işlemlerinin tamamlanmasının akabinde otelden ayrılarak iç hat uçuşumuzu gerçekleştirmek ve Daşoğuz kentine geçmek üzere havalimanına transfer. Gerekli bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde kısa süreli uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Daşoğuz’a varışımızın ardından özel aracımız ile Köne Ürgenç şehrine gidiyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan şehir gezimiz sırasında Türk Dünyasının İslamlaşmasını, Anadolunun Türkleşmesi – İslamlaşmasını sağlayan ayrıca Altın silsile’nin dokuzuncusu olan büyük Allah dostu Nejimmeddin Kubranin Kabrini ve 360 pirlerin kabrini ziyaret ediyoruz. Gezimiz sonrasında öğle yemeğimizi almak üzere restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Fakhraddin Razini kabrini, Töberek Hanımın köşkünü, Kutluğ Timurun Minaresini, Sultan Tekeşin Köşkünü ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrası akşam yemeğimizi almak için restoranımıza gidiyoruz. Yemek sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

4. GÜN
Daşoguz, Zamah Şarif Kalesi ve Anıtı, Kültür Müzesi, Daşoguz
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımız sonrasında Zamah Şarif Kalesini ve anıtını ziyaret ediyoruz. Daha sonra ise Daşoguz’da Kültür Müzesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi restoranımızda aldıktan sonra serbest zaman. Ardından akşam yemeğimizi almak üzere restoranımıza geçiyoruz. Yemek sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

5. GÜN
Daşoguz, Yusuf Hemedani Hz., Büyük Selçuklu Sultanı Alparslan ve Melikşah Oğlu Sultan Sencer Ziyareti, Erk Kalesi, Gavur Kalesi, Abdullah Han, Bayramali Han Kaleleri, Kız Kaleleri, Mary
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak iç hat uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına hareket. Gerekli bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde kısa süreli uçuşumuz ile Mary şehrine varıyoruz. Varışımızın ardından şehir turumuz esnasında Yusuf Hemedani Hz ziyaret ediyoruz. Ardından öğle yemeğimizi restoranımızda aldıktan sonra Büyük Selçuklu Sultanı Alparslan ve Melikşah oğlu Sultan Sencer’i ziyaret ediyoruz. Merv kentinin en eski bölgelerinden olan Erk Kalesi, Gavur Kalesi, Abdullah Han ve Bayramali Han Kalelerinin içinde bulunan Kız Kalelerini de gezerek akşam yemeğimizi almak üzere restoranımıza geçiyoruz. Yemek sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

6. GÜN
Mary, Çöl Pazarı, Aşkabat
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak iç hat uçuşumuzu gerçekleştirmek ve Aşkabat’a gitmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Aşkabat’a varışımızın ardından Çöl pazarı gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi almak üzere restoranımıza transfer. Öğle yemeğimizin ardından serbest zaman. Şehir merkezinde alışveriş yapabilirsiniz. Akşam yemeğimizi restoranımızda aldıktan sonra havalimanına transfer. Gerekli pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde ilk olarak İstanbul’a daha sonra Ankara’ya keyifli bir yolculuk.

7. GÜN
Aşkabat, İstanbul, Ankara'ya Varış
Ankara’ya varışımızın ardından bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Hava Yolları ile Ankara – İstanbul – Aşkabat // Aşkabat – İstanbul – Ankara arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak biletleri,
 • Aşkabat – Daşoguz, Daşoğuz – Mary, Mary – Aşkabat arası iç hat uçak biletleri,
 • Havalimanı vergileri,
 • Klimalı özel araçlarla programda belirtilen tüm transferler,
 • Belirtilen otellerde 4 gece oda kahvaltı konaklama,
 • 5 açık büfe sabah kahvaltısı,
 • 5 öğle yemeği
 • 5 akşam yemeği,
 • Tur boyunca Türkçe yerel rehberlik hizmeti,
 • Programda yer alan müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • 1 lt günlük su ikramı
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vize ücreti (125 Euro),
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL),
 • Her türlü otel ekstraları,
 • Kişisel Harcalamalar

28 Nisan - 04 Mayıs 2019 // 4* Oteller

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
28.04.2019 - 04.05.2019

1.695,00 EUR

1.879,00 EUR

1.695,00 EUR
1. Çocuk 0 - 2 yaş   150,00 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş   1.595,00 EUR

13 Ekim - 19 Ekim 2019 // 4* Oteller

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
13.10.2019 - 19.10.2019

1.695,00 EUR

1.879,00 EUR

1.695,00 EUR
1. Çocuk 0 - 2 yaş   150,00 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş   1.595,00 EUR

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
 • Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından ÇokTatil sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 • Yer alan fiyatlar nakit ve tek çekim işlemlerde geçerlidir.
 • Taksit seçeneği olan kartlar ile yapılan işlemlerde vade farkı uygulanır. 6 taksit için %5, 9 taksit için %8 şeklinde her sınıf için aynı oranda uygulanır.
 • Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

        VİZE
 • T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurulması gerekmektedir.
 • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 • Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. 
 • Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan ÇokTatil sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Turun her ne nedenle olursa olsun iptal edilmesi durumunda vize ücreti iade edilmez.
 • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
 • ÇokTatil, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. ÇokTatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Konukların Tercih Etme Nedeni

 • Öğle Yemekleri
 • Bölgeye Hâkim Profesyonel Rehberlik
 • Bu Tur Hiçbir Yerde Yok
 • Ekstra tur yok
 • Herşey Dahil
 • Ekstra Kahvaltı İkramı
 • Kaliteli Otel Seçimi
 • Operasyonel Tecrübe
 • Otelin Konumu
 • THY ile
 • Türkçe Rehberlik
 • Yorulmadan Çok Daha Fazla Yer Görmek
 • Yöresel Öğle Yemeği

BENZER TURLAR

Elegant Avrupa Turu 8 Gün PGS İle

7 Gece 8 Gün
499 EUR

Herşey Dahil Bangkok Pattaya Turu 9 Gün

6 Gece 9 Gün
749 EUR

Herşey Dahil Bangkok Phuket Turu 9 Gün

6 Gece 9 Gün
999 EUR

Herşey Dahil Uzakdoğu Turu 9 Gün

6 Gece 9 Gün

Elegant Uzakdoğu Turu 12 Gün

10 Gece 12 Gün
1429 EUR

Mega Uzakdoğu Turu 14 Gün

11 Gece 14 Gün
1599 EUR

BLOG YAZILARI