Şu anda bu turu 1 kişi inceliyor!

Fırsatı Kaçırma!

1895 TL

1595 TL
'den itibaren

Hareket Noktaları
22:00 - Kızılay Atatürk Bulvarı No :103
22:05 - Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
22:15 - Aşti Karşısı
22:20 - Akköprü Migros Karşısı
22:30 - Aydınlıkevler Türk Telekom Önü

1. GÜN
ANKARA-ERZİNCAN-GECE YOLCULUĞU
Akşam belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından hareket ediyoruz.

2. GÜN
ÇAĞLAYAN ŞELALESİ-ERZİNCAN BAKIRCILAR ÇARŞISI-ERZURUM-ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE
Sabah saatlerinde Erzincan Çağlayan Şelalesine nazır restaurantımıza serpme köy kahvaltımızı alıyoruz. Ardından Erzincan Bakırcılar Çarşısı’nda alışveriş ve öğle yemeği molası veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanıp Dadaşlar Diyarı Erzurum’a hareket ediyoruz. İlk durağımız Türkiye’nin en büyük medresesi olan ve Çifte Minareli Medrese olacak. Ardından Ulu Camii, Yakutiye Medresesi (Türk ve İslam Eserleri Medresesi) gezilerimizi tamamlayıp, Erzurum’un meşhur Oltu Taşı ürünlerinin sergilendiği Taşhan’a gidiyoruz. Erzurum savunmasının en büyük kahramanlarından Nene Hatun’un mezarının bulunduğu Aziziye Tabyaları’nı gezdikten sonra, konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Restaurantımıza Serpme Köy Kahvaltısı Olarak Alınacaktır. Ücrete Dâhil.
Öğle Yemeği: Erzincan’da. Extra
Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. Ücrete Dâhil
Konaklama: Palan Otel Dedeman Otel,Borapark Otel vb.


3. GÜN
ARAS NEHRİ-ÇOBANDEDE KÖPRÜSÜ-SARIKAMIŞ ŞEHİTLİĞİ- KARS-ANİ HARABELERİ-MENUÇEHR CAMİİ
Sabah otelimizde kahvaltının ardından Dadaşlar Diyarı Erzurum'dan ayrılıyoruz.  Aras Nehri’nin üzerinde bulunan Çobandede Köprüsü’ndeki molanın ardından Sarıkamış’a varıyoruz. Düşmandan çok, soğukla savaşan ordumuzun 70.000 şehit verdiği Allahüekber Dağları’na bakan Sarıkamış Şehitler Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Kars’a hareket ediyoruz. Kars Kalesi ve Kümbet Camisi (12 Havariler Kilisesi),ünlü şairlerimizden Namık Kemal’lin bir dönem yaşadığı evi görüp Kars sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Ardından Ani Antik Kenti’ne geçiyoruz. Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntıları gördükten sonra konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Ücrete Dâhil.
Öğle Yemeği: Erzurum’da Extra
Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Sunulacaktır. Ücrete Dâhil
Konaklama: Simer Otel Karabağ Otel Büyük Kale Otel vb.


4. GÜN
BORJOMİ-GORİ-SAMEBA KATEDRALİ-DAVİD HEYKELİ-GÜRCÜ ANA HEYKELİ-JARDAN CADDESİ-KURA NEHRİ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Posof Türkgözü Sınır Kapısı’nda çıkış işlemlerimizi yaptıktan sonra Gürcistan’a giriş yapıyoruz. İlk olarak Orta Çağ Kaleleriyle dolu tabiat harikası olan Borjomi’ye ulaşıyoruz. Borjomi’deki panoramik gezimiz sonrasında Gori Üzerinden Tiflis’e varıyoruz ve Tiflis gezimize başlıyoruz. Burada Kafkaslar’ın en büyük katedrali olan Sameba Katedrali’ni görüyoruz. Öğle yemeği molası sonrasında, Tiflis’e ismini veren Vakhtang Gargosali Heykeli, Kurucu David Heykeli, Rahibe Nino Heykeli ve Özgürlük Meydanını görüyoruz. Ardından Türklerin, Azerilerin, Ermenilerin ve Gürcülerin birarada olduğu Jardan Caddesine geçiyoruz. Burada Kura Nehrinin etrafında tarihi rengârenk Tiflis evlerini, Osmanlı Dönemi Mescidi, Hamamı (eski sülfür banyosu) gördükten sonra, Gürcü Ana Heykeli Tepesi’ne çıkıyoruz. Buradan kentin en büyük 2. Kilisesi olan Borhami Kilisesi’ni ve Tiflis’i fotoğrafladıktan sonra dileyen misafirlerimiz ile yemekli Gürcü Gecesi’ne (Extra) katılıyor sonrasında otelimize hareket ediyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Ücrete Dâhil.
Öğle Yemeği: Tiflis’te Extra
Akşam Yemeği: Yemekli Gürcü Gecesi Olarak Alınacaktır Extra
Konaklama: 4*Tiflis Şehir Otelleri

5. GÜN
TİFLİS BATUM YOLCULUĞU-GONİO KALESİ-AVRUPA MEYDANI-BOTANİK PARK-BATUM-BATUM
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Batum'a hareket ediyoruz. Batum’a varışımız ile birlikte sırasıyla; Batum Gonio Kalesi ve Müzesi, Botanik Parkı, Batum Bulvarı, Avrupa Meydanı, panoramik olarak Alfabe Kulesi'ni görüyoruz. Ardından öğle yemeğinde Batum'un yöresel lezzeti Haçapuri ve Armut Suyunun tadına bakıyoruz. Yemek sonrası serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanarak konaklama için Batum'daki otelimize hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile yemekli Gürcü Gecesi’ne (Extra) katılıyor sonrasında otelimize hareket ediyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Ücrete Dâhil.
Öğle Yemeği: Batum’da Extra
Akşam Yemeği: Yemekli Gürcü Gecesi Olarak Alınacaktır. Extra
Konaklama: 4*Batum Şehir Otelleri

6. GÜN
HOPA-BORÇKA-KARAGÖL-FIRTINA VADİSİ-ÇİNÇİVA-ŞENYUVA KÖYÜ-RAFTİNG-ZİLKALE-AYDER YAYLASI
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Sarp sınır kapışana hareket ediyoruz gümrük işlemleri sonrası aracımız ile Borçka’ya hareket ediyoruz bizleri bekleyen minibüsler ile doğa harikası Borçka ve Karagöl’e gidiyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğinde gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeğimizi almak üzere Fırtına Vadisine varıyoruz. Yemek sonrasında(Arzu eden katılımcılarımız yemekten sonra ekstra olarak yerel işletmeye cüzi bir ödeme karşılığında eğlenceli ve bol adrenalinle rafting veya zipline serüveni de yaşayabilir.) Bizleri bekleyen Minibüs binerek İlk durağımız bölgenin bilinen en eski taş kemer köprüsü olan Şenyuva (Çinçiva’da) fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Kommenos dönemi karakol kale olarak inşa edilmiş 3 kaleden biri olan ve Aşağı Kale olarak da adlandırılan görünümü itibariyle bir kartal yuvasını andıran tarihi Zil Kale’nin ve Palovit Şelalesi’nin görülmesinin ardından Ayder Yaylasındaki otelimize hareket ediyoruz. Ekstrem bir mani çıkmaz ise yemekten sonra hemen hemen her turumuzda horon eşliğinde eğlence düzenlemekteyiz.
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Ücrete Dâhil.
Öğle Yemeği: Fırtına Vadisinde Extra
Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Sunulacaktır. Ücrete Dâhil
Konaklama: Oris Ahşap Otel ,Hanedan Suit ,Vadi Otel , Hilaz Otel,Paradise Otel Sis Otel vb.


7. GÜN
UZUNGÖL-RİZE BEZİ ATOLYESİ-SÜRMENE BIÇAKÇISI-ÇAY FABRİKASI-AYASOFYA-TELKÂRİ ATOLYESİ-ATATÜRK KÖŞKÜ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Rize Bezi alışverişimizi yapıyoruz ardından Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöl ’de gezimize minibüslerimizle, kendimizi huzur, sessizlik ve tertemiz bir havada bulabileceğimiz Lustra Yaylası’na, ardından kıvrıla kıvrıla, bazen sislerin, bazen çiçek tarlalarının içinden geçerek Karaster Yaylası’na ulaşıyoruz. Buradaki gezilerimiz sonunda öğle yemeğimizi almak üzere Uzungöl’e iniyoruz yemek sonrasında Uzungöl etrafında kısa bir yürüyüş molası sonrasında Sürmene denince ilk akla gelen unsurlardan olan Sürmene Bıçağı Atölyesi’ne gidiyoruz. Sürmene Bıçağı hakkında da bilgilendikten ve alışverişimizi yaptıktan sonra, Karadeniz’in en gelişmiş kenti olan Trabzon’a varıyoruz. 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572 yılında camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Pontus Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Trabzon merkezde küçük bir gezinti yapıyoruz bu gezintide Trabzon’a has olan Telkâri Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkâri Atölyesi ve Mağazası gezintinin ardından Soğuksu Mevkiine doğru yola çıkıyoruz, burada bizi bir 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor. Ulu Önder bu köşkü 1924 ve 1930 yıllarında iki kez ziyaret etmiş, 1937 yılında burada kalarak vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Akşam yemeği ve konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Ücrete Dâhil.
Öğle Yemeği: Uzungölde Extra
Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Sunulacaktır. Ücrete Dâhil
Konaklama: Konakpark Otel  Büyük Sümela Otel,Akyüz Otel,İvme Otel Coşandere Otel vb.
Güzergâh: Ankara –Amasya-Giresun (680 km)

8. GÜN
MAÇKA-SÜMELA MANASTIRI(KARACA MAĞARASI)-GİRESUN KALESİ-ORDU BOZTEPE-SAMSUN
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Trabzon ili Maçka ilçesi Altındere Milli Parkı içinde Karadağ’ın eteklerinde denizden 1150 m yükseklikte bulunan tarihi Sümela (Meryem Ana) Manastırı’na çıkıyoruz. Keşiş odaları, Kütüphane, Ayazma ve Manastır’ın oluşumuna sebebiyet veren Ana Kaya Kilise’nin görülmesi sonrasında öğle yemeğimizi almak üzere Akçaabat’a hareket ediyoruz. Akçabatta alacağımız öğle yemeğinin ardından Vakfıkebirde meşhur Trabzon ekmeği ve tereyağı peynir alışverişlerimizi tamamlıyoruz. Ardından Giresun’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Çay Fabrikasında çayın yapılış aşamaları hakkında bilgi alıyoruz çay ve fındık alışverişimizi tamamlayıp Giresun Kalesine çıkıyoruz panoramik Giresun kalesi gezimiz sonrasında Ordu’ya hareket ediyoruz. Teleferikle Boztepe’ye çıkıyoruz burada kısa bir fotoğraf molasının ardından. Akşam Yemeği ve Konaklama için Samsun’a hareket ediyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Ücrete Dâhil.
Öğle Yemeği: Akçabatta Extra
Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Sunulacaktır. Ücrete Dâhil
Konaklama: Hampton Hilton Samsun  Park İnn Radisson Yafeya Otel Konaks Otel vb.
Güzergâh: Ankara –Amasya-Giresun (680 km)

9. GÜN
BANDIRMA VAPURU-ATATÜRK ONUR ANITI-GAZİMÜZESİ-SİNOP-SİNOP CEZAEVİ –KASTAMONU
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Atatürk’ün Samsun'a çıktığı yerdeki Onur Anıtı (Atatürk Heykeli ) ve Gazi Müzesi ziyaretimizi yapıp Bandırma Vapuru ve Amazonlar Diyarı gezimiz sonrasında Sinop’a hareket ediyoruz. Karadeniz’in sayısız güzelliklerinden yalnızca bir tanesi olan ve coğrafi oluşumu bakımından ülkemizde eşi benzeri olmayan Hamsilos Fiyordu’na varıyoruz, sonrasında Akliman Mevkii’ne geçiyoruz buradaki kısa ziyaretimiz ardından “Tatar Ramazan”, “Uçurtmayı Vurmasınlar” gibi çok sayıda tanınmış filme set olmuş Tarihi Sinop Cezaevi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi almak üzere restoranımıza geçiyoruz. Yemek sonrasında Ankara’ya dönmek üzere yola çıkıyoruz. Kastamonu’da Şerife Bacı Anıt Heykelini Nasrullah Camiini görüyor ardından yolumuza devam ediyoruz. Akşam saatlerinde Ankara’ya varıyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Ücrete Dâhil.
Öğle Yemeği: Sinop’ta Extra

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Özel Tur Otobüsü ile Yolculuk
Otellerde 7 Gece Konaklama
Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
8 Sabah Kahvaltısı
5 Akşam Yemeği
Yemekler Yanındaki Su
Tüm Çevre Gezileri
Yaylalara Çıkış Midibüs Transfer Ücretleri
Yolculuk Sırasında Araç İçi Özel İkramlar
Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Tüm Öğle Yemekleri
Tiflis’te Yemekli Gürcü Gecesi
Batum’da Yemekli Gürcü Gecesi
Batum ve Tiflis Akşam Yemekleri
Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
Ordu Teleferik Ücreti
Yemeklerde Alınan Soğuk İçecekler
Şahsi Harcamalar
Son Gün Akşam Yemeği
Yurt Dışı Çıkış Harcı


27 Temmuz-4 Ağustos 2019

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
27.07.2019 - 04.08.2019
%15,83 İndirim
1.895,00 TL
1.595,02 TL
2.471,00 TL
2.079,84 TL
1.799,00 TL
1.514,22 TL
1. Çocuk 0 - 6 yaş   719,65 TL
1. Çocuk 7 - 12 yaş   1.191,01 TL

3 Ağustos-11 Ağustos 2019

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
03.08.2019 - 11.08.2019

1.895,00 TL

2.471,00 TL

1.799,00 TL
1. Çocuk 0 - 6 yaş   855,00 TL
1. Çocuk 7 - 12 yaş   1.415,00 TL

17 Ağustos-25 Ağustos 2019

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
17.08.2019 - 25.08.2019

1.895,00 TL

2.471,00 TL

1.799,00 TL
1. Çocuk 0 - 6 yaş   855,00 TL
1. Çocuk 7 - 12 yaş   1.415,00 TL

24 Ağustos-1 Eylül 2019

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
24.08.2019 - 01.09.2019
%15,83 İndirim
1.895,00 TL
1.595,02 TL
2.471,00 TL
2.079,84 TL
1.799,00 TL
1.514,22 TL
1. Çocuk 0 - 6 yaş   719,65 TL
1. Çocuk 7 - 12 yaş   1.191,01 TL

31 Ağustos-8 Eylül 2019

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
31.08.2019 - 08.09.2019

1.895,00 TL

2.471,00 TL

1.799,00 TL
1. Çocuk 0 - 6 yaş   855,00 TL
1. Çocuk 7 - 12 yaş   1.415,00 TL

7 Eylül-15 Eylül 2019

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
07.09.2019 - 15.09.2019
%15,83 İndirim
1.895,00 TL
1.595,02 TL
2.471,00 TL
2.079,84 TL
1.799,00 TL
1.514,22 TL
1. Çocuk 0 - 6 yaş   719,65 TL
1. Çocuk 7 - 12 yaş   1.191,01 TL

14 Eylül-22 Eylül 2019

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
14.09.2019 - 22.09.2019
%15,83 İndirim
1.895,00 TL
1.595,02 TL
2.471,00 TL
2.079,84 TL
1.799,00 TL
1.514,22 TL
1. Çocuk 0 - 6 yaş   719,65 TL
1. Çocuk 7 - 12 yaş   1.191,01 TL

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Konukların Tercih Etme Nedeni

  • Ekstra Kahvaltı İkramı
  • Akşam Yemekleri Dâhil
  • Operasyonel Tecrübe
  • Bölgeye Hâkim Profesyonel Rehberlik
  • Kapsamlı Tur Programı
  • Kaliteli Otel Seçimi
  • Güvenli Yolculuk
  • Seçtiğiniz Koltukta Konforlu Seyahat
  • Batum Turu
  • Milli Park Girişleri Dahil

BENZER TURLAR

Her Şey Dahil Karadeniz Batum Turu

5 Gece 6 Gün
1395 TL

Uçaklı Her Şey Dahil Karadeniz Batum Turu

5 Gece 6 Gün
1595 TL

Eko Karadeniz Batum Turu

4 Gece 5 Gün
695 TL

Ultra Karadeniz Batum Turu

6 Gece 7 Gün
1695 TL

Uçaklı Karadeniz Yaylaları Turu

5 Gece 6 Gün
1670 TL

Rengarenk Karadeniz Batum Turu

5 Gece 6 Gün
995 TL

BLOG YAZILARI