Brezilya Arjantin Fortaleza Turu

9 Gece 12 Gün , Oda Kahvaltı , Klm Hollanda

Şu anda bu turu 1 kişi inceliyor!

Hareket Noktaları
14:55 - Atatürk Havalimanı

1. GÜN
İstanbul'dan Hareket, Amsterdam, Buenos Aires
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşmanın ardından gerekli pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından ilk olarak Amsterdam’a daha sonra Buenos Aires’e keyifli bir yolculuk. Yeni güne uçakta giriyoruz.

2. GÜN
Buenos Aires, La Boca Mahallesi, Palermo, Puerto Madero, Eva Peron'un Kabri, Mayıs Meydanı, Buenos Aires
Sabah erken saatlerde Buenos Aires’e varışımızın ardından havalimanında bizi bekleyen aracımız ile birlikte otelimize transfer oluyoruz. Otele varışımızda odalarımız hazır olduğu takdirde eşyalarımızı odalarımıza bırakıyor, hazır olmadığı takdirde ise emanet odasına bıraktıktan sonra şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere otelden ayrılıyoruz. Yarım günlük şehir turumuz sırasında La Boca Mahallesi, Palermo, Puerto Madero, Eva Peron’un Kabri ve Mayıs Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Konaklama: Dazzler Hotel 4*

3. GÜN
Buenos Aires, Tigre Deltası, Buenos Aires
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından paketimize dahil çok güzel bir tur bizleri bekliyor. 3 saatlik Tigre Deltası turuna başlıyoruz. Bu tur Tigre semtine kara yolu ile gidiş, nehir ağzı (delta)  bölgesinde turistik tekne ile nehir gezisini kapsamaktadır. Konaklama otelimizde.

Konaklama: Dazzler Hotel 4*

4. GÜN
Buenos Aires
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Konaklama: Dazzler Hotel 4*

5. GÜN
Buenos Aires, Iguassu Şelaleleri, Iguassu
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Iguassu Şelalesinin Arjantin tarafına gideceğiz. Iguassu Şelalesi Brezilya Arjantin doğal hududu durumundadır. Bugün öğle saatlerinde havalimanına varışımıza istinaden Brezilya tarafına sınır geçiş işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Iguassu Şelalesi Brezilya Milli Parkı’na ulaştıktan sonra bu muhteşem doğa harikası parkı ve şelaleyi yürüyüş yaparak gezmeye başlayacağız. Turumuzun sonunda otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

Konaklama: Golden Tulip İnternational Hotel 4*

6. GÜN
Iguassu, Rio de Janerio
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında havalimanına geçiyoruz ve Rio De Janerio yolculuğumuz başlıyor. Varışımızda alanda karşılandıktan sonra otelimize geçiyoruz. Rio de Janerio’nun güzel sokaklarını ve canlı plajlarını görüyoruz. Konaklama otelimizde.

Konaklama: Windsor Coppacabana Hotel 3*

7. GÜN
Rio De Janerio, Belediye Tiyatrosu, Güzel Sanatlar Müzesi, Metropolitan Katedrali, Botofogo, Flamengo, Ipanema, Lebnon, Maracana Stadyumu, Corcavado Tepesi, Rio De Janerio
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında rehberimiz eşliğinde Rio De Janeiro turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında Belediye Tiyatrosu, Güzel Sanatlar Müzesi, Metropolitan Katedrali'nin yanı sıra Rio'nun Botafogo, Flamengo, Ipanema, Leblon gibi çeşitli plajlarını da göreceğiz.  Mola sonrası MARACANA Stadyumunu ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinin Churcasco Restoranda alacağız (Brezilya Usulü Izgara Et) yemek sonrası, dünyaca ünlü Corcavado Tepesine hareket ediyoruz. Ren ile tepeye çıktığımızda Rio’nun sembolü dünyanın en büyük İsa heykeli ile karşılaşıyoruz ve şehrin muhteşem manzarasına tanıklık ediyoruz. Yine tren ile aşağıya kadar iniyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Konaklama: Windsor Coppacabana Hotel 3*

8. GÜN
Rio De Janerio, Sugar Loaf, Rio De Janerio
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında Rio ‘da çevre gezilerimize devam edeceğiz. Bugün yine dünyaca ünlü RIO ‘nun ŞEKER TEPESİ yani SUGAR LOAF u ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Teleferik ile Urca tepesine çıkıp kısa bir gezi yaptıktan sonra ikinci bir teleferik ile Sugar Loaf kayasının tepesine varıyoruz.  Sugar Loaf yani Şeker Tepesi dev bir Granit dağdır,  Portekizli askerler bölgeye ilk geldiklerinde, denizin ortasındaki bu Grantik kaya parçasını uzaktan şeker çuvalına benzetmişlerdir. Rengi koyu kahverengi olduğu için, gerçekten böyle bir anımsatma yapmaktadır. Denizden yüksekliğin 420m. Olduğu tepede şehrin güzel manzarasını deniz tarafından seyrediyoruz, Daha sonra otele dönüyoruz ve serbest saatlerimiz olacak. Konaklama otelimizde.

Konaklama: Windsor Coppacabana Hotel 3*

9. GÜN
Rio De Janerio, Fortaleza
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında Rio de Janeiro’dan ayrılıyoruz. Uçuş saatimize kadar serbest saatlerimiz olacaktır, daha sonra, iç hat uçuşumuzu yapmak üzere alana gideceğiz. FORTALEZA sahil şehrine varışımız ve otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

Konaklama: İbis Fortaleza Praia de Iracema 3*

10. GÜN
Fortaleza, Central Market, Castelo Branco Müzesi, Meireles Plajı, Buggy Safari, Fortaleza
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından FORTALEZA çevre turumuz başlıyor. Rehberimiz eşliğinde çevre gezilerimizde, CENTRAL MARKET ( Pazar yeri) ,KATEDRAL, Castelo Branco Müzesi, Meireles Plajı göreceğimiz ilk yerler olacaklar,  ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alındıktan sonra, şehir merkezinden ayrılacağız.  Canoa Quebrada sahiline geçiyoruz. Kum tepelerinin arasında küçük balıkçı köylerini sahilde görüyoruz daha sonra ise 4x4 Jipler ile BUGGY SAFARİ yapacağız. Kum tepeleri üzerinden harika bir gün bizleri bekliyor. Turumuzun sonunda yeniden merkeze dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Konaklama: İbis Fortaleza Praia de Iracema 3*

11. GÜN
Fortaleza, Amsterdam
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Fortaleza’da son günümüz olacaktır. Rehberimizin belirleyeceği buluşma detaylarına uygun olarak dönüş uçuşumuz için havalimanına transfer. Gerekli pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde ilk olarak Amsterdam’a daha sonra İstanbul’a keyifli bir yolculuk. Yeni güne uçakta giriyoruz.

12. GÜN
Amsterdam, İstanbul
İstanbul’a varışımızın akabinde bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • KLM Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Amsterdam – Buenos Aires // Fortaleza – Amsterdam – İstanbul arası gidiş dönüş uçak bileti,
 • 22 kg bagaj taşımacılığı,
 • Buenos Aires – Iguassu arası iç hat uçak bileti,
 • Iguassu – Rio de Janerio arası iç hat uçak bileti,
 • 3 gece Buenos Aires, 1 gece Iguassu, 3 gece Rio de Janerio 2 gece Fortaleza olmak üzere 3* ve 4* otellerde oda kahvaltı konaklama,
 • 7 sabah kahvaltısı,
 • Havalimanı – otel – havalimanı arası transferler,
 • Bölgede yapılacak transferler,
 • Buenos Aires şehir turu,
 • Iguassu Milli Parkı turu,
 • Rio de Janerio şehir turu,
 • Programda yer alan müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Türkçe rehberlik,
 • Yerel rehberlik hizmeti,
 • Seyahat sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL),
 • Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri,
 • Yemeklerde alınan alkollü-alkölsüz içecekler,
 • Bahşişler(rehber, şoför, tur lideri vs) 70 Euro – Tur başlangıcında toplanacaktır.

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
 • Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından ÇokTatil sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 • Yer alan fiyatlar nakit ve tek çekim işlemlerde geçerlidir.
 • Taksit seçeneği olan kartlar ile yapılan işlemlerde vade farkı uygulanır. 6 taksit için %5, 9 taksit için %8 şeklinde her sınıf için aynı oranda uygulanır.
 • Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
 • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 • Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. 
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Turun her ne nedenle olursa olsun iptal edilmesi durumunda vize ücreti iade edilmez.
 • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
 • ÇokTatil, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. ÇokTatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Konukların Tercih Etme Nedeni

 • Bölgeye Hâkim Profesyonel Rehberlik
 • Bu Tur Hiçbir Yerde Yok
 • Ekstra Kahvaltı İkramı
 • Kaliteli Otel Seçimi
 • Operasyonel Tecrübe
 • Otelin Konumu
 • Türkçe Rehberlik
 • Yorulmadan Çok Daha Fazla Yer Görmek

BLOG YAZILARI