Büyük Yunanistan Turu

5 Gece 7 Gün , Oda Kahvaltı , Otobüs ile Gidiş Dönüş

Şu anda bu turu 1 kişi inceliyor!

Fırsatı Kaçırma!

599 €

499 €
'den itibaren

Hareket Noktaları
17:00 - Kızılay Atatürk Bulvarı No :103
17:05 - Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
17:10 - Söğütözü Armada Önü
17:15 - Odtü Köprüsü Altı
17:20 - Bilkent Köprüsü Altı
17:25 - Ümitköy Köprüsü Altı
17:30 - Koru Sitesi Migros Karşısı
17:35 - Yaşamkent Bp Benzinlik
17:40 - Eryaman Optimum Önü

1. GÜN
Ankara'dan Hareket
Belirtilen duraklardan alındıktan sonra İstanbul, Tekirdağ, Keşan karayolundan; dinlenme tesislerinde yemek molaları ile İpsala sınır kapısına doğru gece yolculuğu ile yolumuza devam ediyoruz

2. GÜN
İpsala, Saat Kulesi, Eski Cami, Gümülcine, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Selanik Kalesi, Zaferk Takı, Rotonda, Pazar Hamamı, Hamza Bey Cami, Aya Dimitros Kilisesi, Büyük İskender Heykeli, Atartürk Evi, Selanik
Sabah erken saatlerde İpsala Sınır Kapısı’ndan geçerek Yunanistan’ın Evros Bolgesine, Gümilcine’ye hareket. Gümilcine’de verilecek kahvaltı molası sonrası yapacağımız panaromik şehir turunda Abdülkadir Kemali Paşa tarafından inşa ettirilen Saat Kulesi, duvarları 18. yüzyıl kalem işi duvar süslemeleriyle bezeli bir külliye olan Eski Cami ve 1607 yılında inşa edilen Yeni Cami görülecektir. Sonrasında  Selanik’e doğru hareket ediyoruz. Selanik’e varışımıza istinaden yapacağımız panaromik şehir turunda Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi ve Osmanlı ve Bizans eserlerini izleyerek, Ano Polis ve Yedi Kule’yi gördükten sonra Zincirli Kule’den eşsiz Selanik manzarasını seyrediyor ve bol bol fotoğraf çekiyor ve turumuza Roma döneminden kalan Galeriyos’un Zafer Tak’ını (Kamara),Rotonda (Eski Metropol Camii),Pazar Hamamı, Hamza Bey Camii, Kazancılar Camiini görerek devam ediyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi  olan Aya Dimitros Kilisesi, Büyük İskender heykeli  ve Atatürk evini ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve dinlenme. Akşam dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Yunan Tavernası turuna katılabilirler. Taverna turumuz sonrasında konaklama Selanik’te otelimizde.

Ekstra Tur: Taverna Turu kişi başı 45 Euro

3. GÜN
Selanik, Kalambaka, Meteora
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından UNESCO Dünya Miras listesinde yer alan Meteora-Kalambaka bölgesinde, Yunanistan’ın Kapadokya’sı sayılan, yerden 200 metre yükseklikteki denizin çekilmesiyle oluşan “şahin kayası” tarzı tepelere kurulmuş olan ve rahiplerin bugün de yaşadığı, ortaçağ dönemine ait görkemli Ortodoks manastırlarının bulunduğu bölgede, bölge tarihi ve manastır yaşamı hakkındaki bilgiler eşliğinde manastır ziyaretlerimizi yapıyor ve Meteora’nın eteklerinde kurulu şirin KALAMBAKA kentindeki otelimize yerleşiyoruz.Konaklama Kalambaka’da

4. GÜN
Kalambaka, Agora, Zeus Tapınağı, Parlamento Binası, Syntagma, Omonia Meydanları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Ulusal Kütüphane, Atina
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Yunanistan’nın başkenti Atina’ya hareket. Atina’ya varışımıza istinaden yapılacak panaromik şehir turunda Agora, Zeus Tapınağı (Panoramik olarak), Parlemento Binası, Syntagma – Omonia Meydanları Cumhurbaşkanlığı Sarayı Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi üniversitesi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turunun ardından serbest  zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde ekstra olarak düzenlenecek olan Taverna turuna katılabilirler. Taverna turumuzda sürprizler ve şovlar eşliğinde limitli içecekli akşam yemeği dahildir. Konaklama Atina’da otelimizde.

Ekstra Tur: Taverna Turu kişi başı 50 Euro

5. GÜN
Atina, Korint Kanalı, Argos Köyü, Nafplio, Arina
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Ege denizinden Adriyatik denizine bağlantı kurmak amaçlı yapılan 114 yıllık Korint Kanalı turu için hareket ediyoruz. Korint Kanalı’ndaki fotoğraf molamızdan sonra yolumuza devam ederek Argos Köyü’nde (Argolis-Mykines) öğle yemeği molası veriyor ve Mycenea- Argos üzerinden 1821 yılına kadar Osmanlılara, 1821’den 1912 yıllarına kadar Yunanistan’ında baş şehri olmuş Nafplio Kasabasını görüp Atina’ya dönüyoruz. Akşam Sintagma Meydanı ile Monastiraki Meydanı ortasında, Akropolis’in hemen eteklerinde bulunan Plaka’da serbest zaman sonrası otelimize transfer. Konaklama Atina’da

6. GÜN
Atina, Su Kemerleri, Kale İçi, Kavala
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Atina’dan yarım yüzyılı aşkın bir süre boyunca bir Osmanlı kenti olan  Kavala’ya hareket. (350 Km) panoramik Kavala şehir turunda Mehmet Ali Pasa Evi, Su Kemerleri, Kale İçi mahallesindeki eski şehir sokaklarını gezdikten sonra konaklama Kavala’da.

7. GÜN
Kavala, Tekirdağ, Ankara'ya Varış
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından sonra Dedeağaç’ın panaromik olarak görülmesi ve ipsala sınır kapısına hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Keşan – Tekirdağ - Silivri karayolu takip edilerek Ankara’ya yolculuk. Tekirdağ’da vereceğimiz yemek molasından (meşhur Tekirdağ Köftesini tatma imkanı). Ankara'ya varışımızın ardından bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Lüks araçlarla ulaşım
 • Programda belirtilen çevre ve şehir turları
 • Bölgede özel tur araçları ile tüm ulaşımlar-transferler
 • Otellerde açık büfe tüm sabah kahvaltıları
 • Ankara’dan itibaren tecrübeli Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Selanik 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Kalambaka 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Atina 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Kavala 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Tüm otoparklar, check pointler, otoyol ücretleri
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vize ücreti (135 Euro)
 • Öğle Yemekleri 
 • Akşam Yemekleri 
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Ekstra Turlar (Yunan Taverna 45 Eur, 50 Eur)
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL)

31 Mayıs - 06 Haziran 2019 Ramazan Bayramı Özel // 4* Oteller

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
31.05.2019 - 06.06.2019

599,00 EUR

749,00 EUR

599,00 EUR
1. Çocuk 0 - 2 yaş   150,00 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş   549,00 EUR

10 Ağustos - 16 Ağustos 2019 Kurban Bayramı Özel // 4* Oteller

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
10.08.2019 - 16.08.2019
%16,69 İndirim
599,00 EUR
499,03 EUR
803,07 EUR
669,04 EUR
599,00 EUR
499,03 EUR
1. Çocuk 0 - 2 yaş   150,01 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş   399,02 EUR

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
 • Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi(Çok Girişli) Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
 • Sınır geçişleri araç personellerimiz ve rehberlerimiz yardımı ile yapılmaktadır.
 • Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
 • Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
 • Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
 • Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti: Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml, Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet, Çikolata ve Şekerleme: 2 kg, Kahve: 1 kg, Çay: 1 kg
 • Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak, programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.
 • Tur Programımız minimum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur ÇokTatil tarafından bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce ÇokTatil tarafından bildirilecektir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce ÇokTatil tarafından bilgi verilecektir
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından ÇokTatil sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel ÇokTatil tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 • Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında ya da on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 • Tura katılım için ÇokTatil tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden ÇokTatil sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dâhil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 • ÇokTatil, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. ÇokTatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
 • Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
 • Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Mercedes Travego/Tourismo *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna
 • Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega
 • Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
 • Yer alan fiyatlar nakit ve tek çekim işlemlerde geçerlidir.
 • Taksit seçeneği olan kartlar ile yapılan işlemlerde vade farkı uygulanır. 6 taksit için %5, 9 taksit için %8 şeklinde her sınıf için aynı oranda uygulanır.

VİZE
 • T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurulması gerekmektedir.
 • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
 • Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan ÇokTatil sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Turun her ne nedenle olursa olsun iptal edilmesi durumunda vize ücreti iade edilmez.
 • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Konukların Tercih Etme Nedeni

 • Bölgeye Hâkim Profesyonel Rehberlik
 • Güvenli Yolculuk
 • Ekstra Kahvaltı İkramı
 • Kaliteli Otel Seçimi
 • Kapsamlı Tur Programı
 • Operasyonel Tecrübe
 • Otelin Konumu
 • Türkçe Rehberlik
 • Yorulmadan Çok Daha Fazla Yer Görmek
 • Seçtiğiniz Koltukta Konforlu Seyahat

BENZER TURLAR

Balkanlar Turu Her Şey Dahil Otobüsle

7 Gece 9 Gün
399 EUR

Kosovalı Balkanlar Turu Herşey Dahil

7 Gece 9 Gün
399 EUR

Londra Turu 5 Gün Atlas Jet İle

4 Gece 5 Gün
719 EUR

Herşey Dahil Orta Avrupa Turu

7 Gece 8 Gün
690 EUR

Herşey Dahil Orta Avrupa 5 Ülke Turu

7 Gece 8 Gün
1090 EUR

Herşey Dahil Büyük İtalya Turu

7 Gece 8 Gün
799 EUR

BLOG YAZILARI