Cengiz Han Kültigin ve Tonyukuk İzinde Muhteşem Moğolistan Turu

7 Gece 9 Gün , Tam Pansiyon , Türk Hava Yolları

Şu anda bu turu 3 kişi inceliyor!

Hareket Noktaları
14:10 - Esenboğa Havalimanı

1. GÜN
Ankara’dan Hareket, İstanbul, Ulanbatur
Esenboğa Havalimanı’nda buluşmanın ardından gerekli pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde ilk olarak İstanbul’a daha sonra Ulanbator’a keyifli bir yolculuk. Yeni güne uçakta giriyoruz.

2. GÜN
Ulanbatur
Ulanbatur’a varışımızın ardından alanda yerel rehberimiz tarafından karşılandıktan sonra otelimize geçerek yerleşme. Bir süre dinlendikten sonra öğle yemeğimizi seçkin bir restoranda alıyoruz. Ardından ilk olarak Gandan Manastırı olarak bilinen Moğolistan’ın en büyük Budist Tapınağı ve Üniversitesini geziyoruz. Buradaki en dikkat çekici ayrıntı üniversite içindeki manastır kurucusu Megiid Janraising’e ait 26 metrelik dev heykel olacak. Daha sonra gideceğimiz Moğol Ulusal Tarih Müzesinde Moğolların prehistorik dönemden günümüze olan tarihi ve kültürel gelişimine tanıklık edeceğiz. Sonrasında çevresinde önemli idari ve kültürel yapılar bulunduran Sukhbataar Meydanına gidiyoruz. Burada Moğol Parlamento Binasının karşısındaki 4 savaşçısı ile tasvir edilmiş devasa atlı Cengiz Han heykeli nefesimizi kesecek. Fotoğraflar için verilecek serbest zamandan sonra akşam yemeğimizi alacak ve sonrasında otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

3. GÜN
Moğol Otlakları ve Hugnu Han Milli Parkı Gezisi
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında Hugnu Han Milli parkına doğru yola çıkıyoruz. Burası sarp dağları, kumul çölleri ve stepleri ile farklı doğal ortamları içeren harika bir yer. Sonsuz olduğu hissine kapılacağımız otlaklar arasındaki seyahatimizde çevremizdeki doğal yaşamın halen çok canlı olmasına tanıklık edeceğiz. Yolculuk boyunca yılkılarla, yaban koyunlarıyla, deve sürüleriyle karşılaşacağız. Ger kampı adı verilen ve geleneksel Moğol çadırlarından oluşan kamptaki konforlu odalarımıza yerleştikten ve öğle yemeğimizi aldıktan sonra çevremizi tanımaya devam edeceğiz. Burası hafifi yürüyüşler ve fotoğraf çekimi için gerçekten çok uygun bir coğrafyaya sahip. Olağanüstü manzaraya sahip dağlık bölgedeki Uvgun manastırını ziyaret ettikten sonra kampımıza dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ger Kampında.

Günlük Mesafe: 280km, yaklaşık 5.5 saatlik araç seyahati

4. GÜN
Karakurum, Bilge Kağan Anıt Kompleksi ve Orhun Abideleri
Kampımızda alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında Karakurum olarak bilinen ülkenin en tarihi ve turistik köyüne doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben Karakurum müzesini geziyoruz. Karakurum tarihteki en büyük imparatorluk olan ve tüm Asya kıtasını ve Doğu Avrupa’nın da büyük bölümüne sahip olmuş Moğol İmparatorluğuna başkentlik yapmıştır. 1220 yılında Cengiz han tarafından Orhun vadisinde Karakurum tarihi İpek yolunun kesiştiği bir noktadadır. Burada ayrıca muhteşem yapıdaki 16.yüzyıl yapımı ve 108 adet tapınma kümbeti (stupa) bulunan Erdene Zuu Budist tapınağını gezeceğiz. Tapınak halen kullanılmakta olup; içerisindeki tapınak rahipleri halen burada yaşayıp dua etmektedirler. Öğle yemeğinden sonra Türk tarihinin Temeltaşları niteliğindeki Orhun Abidelerine gidiyoruz. Burada Bilge Kağan ve kardeşi Kültigin’e ait yapılar kompleksini ve yazıtları ayrıntılarıyla geziyoruz. Konaklama ve tüm öğünler Ger Kampında. 

Günlük Mesafe: 140km 3 saatlik araç yolculuğu

5. GÜN
Bayan Gobi Kumulu ve Deve Yolculuğu
Kampımızda alacağımız sabah kahvaltı sonrasında Gobi Çölündeki zengin bitki ve hayvan türleriyle bilinen Bayan Gobi bölgesine gidiyoruz. Buradaki kumul yaklaşık 80 km uzunluğunda olup eni 9 ila 10 km arasındadır. Buradaki Ger kampına yerleşip, öğle yemeğini yedikten sonraki aktivitemiz geleneksel deve yetiştirici bir nomad (yörük- göçer) aile evinin ziyaret edilmesidir. İnanılmaz yaşam tarzlarını da tanıyacağımız bu konuksever insanlar bize deve sütü ikram edeceklerdir. Kumullar deve yolculukları için ideal yerlerdir. Moğolistan çift hörgüçlü develerin dünya popülasyonunun 3 te 2 sine sahiptir. Burada çift hörgüçlü olmasından dolayı diğer ülkelerin develerine benzemeyen ve kumullarda 1 ay susuz yaşayabilen bu güzel hayvanlara binerek unutulmaz bir anımızın oluşmasına tanık oluyoruz. Konaklama ve tüm öğünler Ger Kampında. 

Günlük Mesafe: Gobi 140km, yaklaşık 2,5 saatlik seyahat

6. GÜN
Moğol Nomadlar ve Ulanbator
Kampımızda alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında Moğol Nomadlarının yerleşkelerine doğru yola çıkıyoruz. Buradaki 4 yıldızlı otelimize yerleşip; dinlendikten sonra öğle yemeğimiz alıyoruz. Sonrasında Moğol Nomadlarının yaşayışlarına tanıklık edeceğiz. Ayrıca bize ok, yay, deve ve ata binme konularındaki ustalıklarını sergileyecekler. Konaklama ve öğünler Ger kampında.

Günlük Mesafe: 260km, yaklaşık 5 saatlik araç yolculuğu

7. GÜN
Terelj National Park
Kampımızda alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında Moğolistan’ın en çok ziyaret edilen Milli Parkı olan Terelj Milli parkına doğru yola çıkıyoruz. Ger kampına yerleşme ve öğle yemeğinden sonra nefes kesen doğa manzaraları, kayaları ve tapınaklarıyla Terelj Milli Parkının tadını çıkarıyoruz. Özellikle kaplumbağa kayası sizi çok etkileyecek. Yine Ariyabal meditasyon tapınağı ve 1 km lik taş giriş kapısı çok hoşunuza gidecek. Konaklama ve öğünler Ger Kampında.

Günlük Mesafe: 130km, yaklaşık 3,5 saatlik seyahat

8. GÜN
Tonyukuk Yazıtları ve Ulanbator Turu
Kampımızda alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında M.S 726 yılından kalan Göktürk devletinin 1. devrindeki saadet devrini, daha sonra nasıl zayıflayıp Çin’e tutsak olduklarını sonra bu esaretten nasıl kurtulduklarının anlatıldığı Tonyukuk Yazıtlarını ziyaret edeceğiz. Bu yazıtlar Türkçenin bilinen en eski örnekleridir. Ulanbator’a dönerek; öğle yemeğimizi alıyor; akabinde de Bogd Han Sarayı Müzesini geziyoruz. Saraya ait tapınak ve yapıları gezdikten sonra Moğolistan Mucizesi adı verilen ve dünyaca tanınan folklor grubunun harika gösterisini izliyoruz. Akşam yemeği sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

Günlük Mesafe: 120km, yaklaşık 3,5 saatlik araç yolculuğu

9. GÜN
Ulanbatur, İstanbul, Ankara’ya Varış
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında transfer saatine kadar serbest zamanımız oluyor. Sonrasında havalimanına giderek dönüş yolculuğumuz başlıyor. Gerekli pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde ilk olarak İstanbul’a daha sonra Ankara’ya keyifli bir yolculuk. Ankara’ya varışımızın akabinde bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler
Türk Hava Yolları ile Ankara – İstanbul – Ulanbatur // Ulanbatur – İstanbul – Ankara arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
2 gece 4 yıldızlı otellerde oda - kahvaltı konaklama,
5 gece Ger Kamplarındaki konforlu 2 kişilik çadır odalarında konaklama,
7 Sabah kahvaltısı,
7 öğle yemeği,
7 akşam yemeği,
Deneyimli kaptanlar ve arazi koşullarına uygun konforlu araçlardaki tüm transferler,
Bütün müze, ören yeri, milli park giriş ücretleri,
Deve turu,
Folklor Gösterisi,
Tur boyunca ücretsiz su servisi,
Tüm vergi ve harçlar
Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler
Kişisel harcamalar,
Bahşişler,
Program dışı gezi ve müzeler

4* Otel ve Çadır Konaklama

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
14.09.2018 - 22.09.2018

2.049,00 EUR

2.449,00 EUR

2.049,00 EUR
1. Çocuk 0 - 2 yaş   250,00 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş   1.999,00 EUR

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel (ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Çoktatil sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 20 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. 
Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir. 
Çoktatil, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Çoktatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
Vize
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Çoktatil sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar) a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
Turun her ne nedenle olursa olsun iptal edilmesi durumunda vize ücreti iade edilmez.
Yer alan fiyatlar nakit ve tek çekim işlemlerde geçerlidir.
Taksit seçeneği olan kartlar ile yapılan işlemlerde vade farkı uygulanır. 6 taksit için %5, 9 taksit için %8 şeklinde her sınıf için aynı oranda uygulanır.
Çoktatil fiyatlarda değişiklik yapma hakkını gizli tutar.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Konukların Tercih Etme Nedeni

  • Bölgeye hâkim profesyonel rehberlik
  • Bu tur hiçbir yerde yok
  • Gece eğlenceleri dâhil
  • Kahvaltı ikramı
  • Kapsamlı Tur Programı
  • Milli Park Girişleri Dahil
  • Operasyonel tecrübe
  • Türkçe rehberlik
  • Yöresel Öğle yemeği
  • Yüksek model konforlu araçlar

BENZER TURLAR

Klasik Uzakdoğu Turu 6 Gece

6 Gece 9 Gün

Klasik Uzakdoğu Turu 7 Gece

7 Gece 9 Gün

Japonya Kore Turu

8 Gece 10 Gün

Elegant Uzakdoğu Turu

9 Gece 10 Gün
1649 EUR

Hindistan Nepal Turu 12 Gün

11 Gece 12 Gün

Harika Azerbaycan Turu

3 Gece 4 Gün

BLOG YAZILARI