Şu anda bu turu 1 kişi inceliyor!

Fırsatı Kaçırma!

1595 TL

1295 TL
'den itibaren

Farkımız
Yüksek model özel tur araçlarıyla ulaşım Ücrete dâhil
Programda belirtilen tüm geziler Ücrete dâhil
En iyi otellerde 5 gece konaklama Ücrete dâhil
Erzurum’da yöresel kahvaltı Ücrete dâhil
Açık büfe sabah kahvaltıları Ücrete dâhil
Açık büfe veya set menü akşam yemekleri Ücrete dâhil
Ayder Yaylası Milli park girişleri Ücrete dâhil
Şenyuva Zilkale Minibüs Transferi Ücrete dâhil
Sümela Minibüs Transferi Ücrete dâhil
Batum turu Ücrete dâhil
Gonio kalesinin görülmesi Ücrete dâhil
Boulevard turu Ücrete dâhil
Ayder`de size özel tulum ziyafeti ve horon Ücrete dâhil
Bölgenin uzmanı deneyimli Rehberlik hizmeti Ücrete dâhil
Seyahat esnasında sıcak soğuk içecekler ve zengin ikramlar Ücrete dâhil
Seyahat sigortası güvence poliçesi Ücrete dâhil
Hareket Noktaları
21:00 - Kızılay Atatürk Bulvarı No :103
21:05 - Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
21:10 - Aşti Karşısı
21:15 - Akköprü Migros Karşısı
21:20 - Aydınlıkevler Türk Telekom Önü
21:25 - Mamak Köprüsü Üstü

1. GÜN
Ankara'dan Hareket
Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından yolculuğumuza başlıyoruz.

2. GÜN
Erzurum - Üç Kümbetler – Çifte Minareli Medrese- Hatuniye Medresesi – Oltu Taşı – Sarıkamış – On İki Havariler Kilisesi – Namık Kemal Evi - Kars – Kars Kalesi
Sabah alacağımız yöresel kahvaltımızın ardından Erzurum şehir merkezindeki gezimize başlıyoruz. İlk olarak Anadolu’nun ilk beylikler dönemi devletlerinden Saltuklu mimari üslubunu en iyi yansıtan eserlerden olan Üç Kümbetler’e ulaşıyoruz Emir Saltuk Türbesi ve diğer iki türbeyi gezdikten sonra restorasyonu devam eden Erzurum’un simgesi Çifte Minareli Medreseyi gezmeye başlıyoruz. Erzurum’un sembolü haline gelen Çifte Minareli Medrese’nin kitabesi olmadığından, yapılış tarihi kesin olarak bilinmemektedir. Selçuklu Sultani Alaaddin Keykubat’ın kızı Hundi Hatun veya İlhanlı hanedanlarından Padişah Hatun tarafından yaptırılmış olabileceği düşüncesi ile adına Hatuniye Medresesi denmektedir. Yapının minaresi ile ilgili “usta, çırak” efsanesi gibi birçok efsaneye de konu olan yapıyı gezdikten sonra Oltucular Hanı’na hareket ediyoruz. Burada verilen serbest zaman sonrası Top Tabyaları, Lala Paşa Camii ve Erzurum Kongre binasını dışarıdan gördükten sonra öğle yemeğimizi alıp, Kars’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Sarıkamış Şehitler anıtı ziyaret ediyoruz. On İki Havariler Kilisesi ve Namık Kemal Evini gezdikten sonra Kars Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Taş Köprü ziyaretlerimiz sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

**Bugün Türkiye'nin Her Yerinden Gelen konuklarımızı havaalanı ya da terminalden otelimize ücretsiz ve transfer ediyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak; Erzurum’da yöresel serpme kahvaltı olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Erzurum restoranlarındaki Kesme çorbası, cağ kebabı, kadayıf dolması menülerini tavsiye ederiz.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olurak; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.
Konaklama: Büyükkale Otel, Sim-er Otel vb.
Güzergah: Ankara - Erzurum – Kars (1080 km)

3. GÜN
Kars - Ani Harabeleri - Çıldır Gölü – Şavşat – Artvin – Borçka - Hopa
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımız ardından Türkiye-Ermenistan sınırını çizen Arpaçay’ın kenarında konumlandırılmış UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi; Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami’ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede Tapınağının izlerini resimledikten sonra Çıldır Gölü’ne gidiyoruz. İlk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Mevsim el verdiği takdirde gölün kendi balığı olan Sarı Balık yiyebilirsiniz. Yemek sonrasında Göl çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında Ardahan-Şavşat üzerinden Efkar Tepesine ulaşıyoruz. Büyüleyici manzaraya seyir terasında fotoğraf molası sonrası yolumuza devam ederken Artvin'i panoramik olarak görüyoruz ve Borçka üzerinden Hopa’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak; Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Çıldır Gölünde balık menülerini tavsiye ederiz.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olarak; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.
Konaklama: Peronti Hotel, Green Suada Hotel, Paluri Hotel, Heyamo Hotel vb. 
Güzergah: Kars – Ani Harabeleri – Çıldır Gölü – Hopa (270 km)

4. GÜN
Batum – Gonio Kalesi – Botanik Bahçesi - Piazza Meydanı – Poseidon Heykeli – Alfabe Kulesi – Boulevard - Yüzme Molası
Otelimizde alacağımız kahvaltımız ardından pasaportla veya nüfus cüzdanlarımızla Sarp Sınır Kapısından Batum’a geçiyoruz. Batum’da Saint Andrew heykelinin heybetine tanıklık ettikten sonra; Gonio Apsaros Kalesi’nin panoramik olarak görüyoruz. Kentin heyecan verici köşelerinden olan ünlü Batum Botanik Bahçesi’nin seyir terasından Batum’u ve botanik bahçesinin fotoğrafladıktan sonra Şehir merkezindeki tek camii olan Orta camiyi ziyaret ediyoruz. St. Nicholas Ortodoks kilisesini ve muhteşem fresklerini fotoğrafladıktan sonra Piazza Meydanı’na gidiyoruz ve ardından Avrupa meydanında Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Altın postu tutan Medea Heykeli’ni görüp, sonrasında, Tiyatro Meydanı’nda, Altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz.  Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesini görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp Boulevard’da Gürcü mutfağı lezzetlerinin tadına bakıyoruz. Şehri tanımak için ve dileyen misafirlerimizin hava şartlarına göre yüzme molası verebileceği; dileyenlerin alış veriş ve yürüyüş yapabileceği muhteşem Boulevard‘da serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize Ayder’e hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrası yöresel tulum eşliğinde horon ziyafetine davetlisiniz.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak; Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Yöresel Gürcü usulü patatesli dana eti, peynirli gürcü pidesi(Haçapuri), cevizli patlıcan, yöresel peynir tabağı, Hinkali(haşlanmış gürcü mantısı) menülerini tavsiye ederiz.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olarak; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.
Konaklama: Oris Ahşap Otel, Zafran Otel, Pirikoğlu Otel vb.
Güzergah: Hopa - Batum – Ayder (160 km)

BATUMA GEÇİŞE DAİR:

*Gürcistan hükümeti 10 yılı aşmış, soğuk damgası belli olmayan, eski, deforme olmuş, kenarları bozulmuş olan kimlik ile giriş yapmayı kabul etmemektedir. 
* Eğer tur tarihinde ülkemizde OHAL hala devam ediyorsa, Özellikle kamu çalışanları, belediye çalışanları ile devletle iş yapan firmalarda çalışan misafirlerimizin kendisi, (KENDİ GİTMESE DAHİ) eşi ve üzerine kayıtlı çocukları için bağlı bulundukları kurumdan yurtdışına çıkış için ıslak imzalı ve mühürlü  veya elektronik imzalı (üzerinde belge numarası ve doğrulama kodu bulunan) izin kağıdı almaları gerekmektedir.
*Nüfus cüzdanı ile Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük katılımcıların Gürcistan’a geçişlerinde anne ve babanın ikisinin beraber yanında olmaması durumunda bulunmayan anne veya babasının yazılı resmi (noterden alınacak) muvafakatini ibraz etmek sureti ile Türkiye’den çıkış işlemi yapabilecektir. 
* 6 yaş üzeri çocukların kimliğinde fotoğraf olması gereklidir.
 *Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi rehberlerimizden alabilirsiniz. 
*Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelere olan vize protokolüne göre vizeli – vizesiz geçiş sağlanacaktır. 
*KKTC vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye’ye dönebilmek için çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir. 
*30.000 Lari veya üzerindeki meblağa tekabül eden Türk lirası / döviz / altın vb bulundurmaları halinde, Gürcistan Gümrük memurlarına sözlü ya da yazılı olarak paralarını beyan etmeleri gerekir. Beyan edilmeyen paraya Gürcistan mevzuatınca el konmaktadır. 
*Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan acentamız sorumlu tutulamaz. Tüm sorumluluk yolcuya aittir. Tur programında Gürcistan’da otelde konaklamalar var ise, bu konaklama bedelleri iade edilemez. İlerleyen günlerde tur ile buluşmak için Türkiye’de yapılacak olan konaklama ve ulaşım bedeli misafire aittir. Günübirlik Gürcistan gezilerinde geçemeyen misafirler otobüsün dönüş güzergahı üzerinde bir noktada yine kendisi bekleyebilir yada kendi imkanları ile konaklama yapılacak otele geçiş yapabilir.
* Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan acentamız sorumlu tutulamaz.
*Batum’a geçişte Sarp Sınır Kapısında yoğunluk yaşanabilir. Grubun çoğunluğunun isteği doğrultusunda tur rehberi alternatif gezi düzenleyebilir. 

5. GÜN
Ayder Yaylası – Kalegon - Gelintülü Şelalesi – Çamlıhemşin - Fırtına Vadisi - Rafting - Uzungöl - Trabzon
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Kalegon mevkiini ve Gelintülü Şelalesi’ni gördükten yaylada aktivitelerden yararlanmak için serbest zaman sunuyoruz. Çamlıhemşin’de minibüslerimizle filmlere sahne olan Şenyuva Köyü’nde tarihi Çinçiva Köprüsü’nün fotoğraflarını çektikten sonra Sarp kaya kütlesi üzerinde kurulu olan ve konumu ile insanı hayretler içerisinde bırakan Zilkale’yi geziyor ve çay molası veriyoruz. Dünyada korunma altındaki 200 Ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisi’nde dere kenarında öğle yemeği hizmeti alıyoruz. Dileyen konuklarımız heyecanlı bir rafting turu yapabilir. Rafting molası sonrası Buradan Uzungöl’un yolunu tutuyoruz. Göl kenarındaki yürüyüş veya diğer aktivitelerden yararlanmak üzere bir serbest zaman sunduktan sonra ünlü kiremitli köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Çay fabrikası gezisi ve Buradan konaklayacağımız otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak; Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Seçmeli (Alabalık/köfte/tavuk/Hemşin Kuru fasulye), Kuymak, Garnitür, Salata, Laz Böreği menülerini tavsiye ederiz.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.
Konaklama: Zafran Hotel, Natura Lodge Hotel, Oris Hotel, Pirikoğlu Hotel, Ayada Hotel vb.
Güzergah: Ayder Yaylası (40 km)

6. GÜN
Akçaabat – Sürmene – Trabzon – Ayasofya - Atatürk Köşkü - Kazaziye Sanatı - Ordu – Boztepe – Fatsa
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından yolumuz üstünde bıçaklarıyla ünlü Sürmene’de bir bıçakçı ziyaret ediyoruz. Ardından Trabzon merkezde bulunan Atatürk’ün Köşkünü ve 13.yy Bizans kilisesi olan bugünkü Ayasofya Müzesini gezdikten sonra Trabzon’da Kazaziye sanatı hakkında bilgilendiriliyor ve alışveriş imkânı sunuyoruz. Vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından Ordu’ya hareket ediyoruz. Ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için dileyen misafirlerimiz ekstra teleferikle Boztepe’ye ulaşabilirler dileyenler ise sahilde yürüyüş yapabilir. Ordu’da verilen yeterli serbest zamanın ardından  fındık üretimi hakkında bilgilendirilip alış veriş yapabileceğimiz bir yerel fındık ürünleri mağazasını ziyaret ediyoruz. Terzi Fikri’nin memleketi Fatsa üzerinden geçerek Samsun’daki otelimize yerleşiyoruz. Beş yıldızlı otelimizin aktivitelerinden yararlanıyor veya dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak; Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Akçaabat’ta sunulan Akçaabat Köfte, Kaygana, Piyaz, Çay, Su, Ayran menülerini tavsiye ederiz.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olurak; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.
Konaklama: Yalçın Otel, Radison Samsun, Hampton By Hilton Samsun vb. 
Güzergah: Ayder Yaylası - Fatsa (420 km)

7. GÜN
Samsun – Terme – Ünye – Bandırma – Amasya – Yeşilırmak - Kral Kaya Mezarları - Ferhat Şirin Su Kasrı – Çorum - Dönüş Yolculuğu
Otelimizde alacağımız kahvaltımız ardından Ünye -Terme üzerinden Kurtuluş mücadelesinin başlangıç noktası Samsun’a gidiyoruz. Samsun merkezdeki Bandırma Vapuru ve İlk Adım Anıtı gezilmesinin sonrasında Amasya’ya hareket ediyoruz. Amasya’da Yöresel lezzetlerinin tadına bakma olanağı sunmak için mola veriyoruz. Sonrasında II. Beyazıt Külliyesi’nde Minyatür Amasya’yı ve Yeşilırmak kenarında Yalıboyu evlerinin arasındaki yürüyüşte Köprüyü; nihayet Kral Mezarlarını da görüp fotoğraflıyoruz. Ferhat ile Şirin Su Kanalları eşliğinde Amasya’ya veda ediyoruz. Çorum’da leblebi alışverişi için molla sonrasında keyifli bir yolculuk sonrasında Ankara’ya varıyoruz. Bir başka turda görüşmek üzere…

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak; Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Amasya restoranlarındaki yöresel menüleri tavsiye ederiz.
Güzergah: Fatsa - Ankara (520 km)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Özel tur araçları ile ulaşım
Programda belirtilen geziler
5 Gece yarım pansiyon konaklama
6 Sabah kahvaltısı
5 Akşam yemeği
İlk gün Erzurum’da yöresel kahvaltı
Profesyonel Rehberlik hizmetleri
Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar
Seyahat Güvence Poliçesi
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Öğle yemekleri
Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
Yemeklerde alınacak içecekler
Kişisel harcamalar

3 Haziran-9 Haziran 2019 (Ramazan Bayramı Özel)

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
03.06.2019 - 09.06.2019
%18,8 İndirim
1.595,00 TL
1.295,14 TL
1.925,00 TL
1.563,10 TL
1.540,00 TL
1.250,48 TL
1. Çocuk 0 - 6 yaş   535,92 TL
1. Çocuk 7 - 12 yaş   1.071,84 TL

11 Ağustos-17 Ağustos 2019 (Kurban Bayramı Özel)

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
11.08.2019 - 17.08.2019
%18,8 İndirim
1.595,00 TL
1.295,14 TL
1.925,00 TL
1.563,10 TL
1.540,00 TL
1.250,48 TL
1. Çocuk 0 - 6 yaş   535,92 TL
1. Çocuk 7 - 12 yaş   1.071,84 TL

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Konukların Tercih Etme Nedeni

  • Bölgeye hâkim profesyonel rehberlik
  • Kaliteli Otel Seçimi
  • Kapsamlı Tur Programı
  • Milli Park Girişleri Dahil
  • Seçtiğiniz koltukta seyahat
  • Yüksek model konforlu araçlar

BENZER TURLAR

Her Şey Dahil Karadeniz Batum Turu 6 Gün

5 Gece 6 Gün
1245 TL

Uçaklı Karadeniz Batum Turu 6 Gün

5 Gece 6 Gün
1545 TL

Eko Karadeniz Batum Turu

3 Gece 4 Gün
695 TL

Uçaklı İkizdere Yusufeli Tortum Çoruh Turu 5 Gün

4 Gece 5 Gün
1595 TL

Uçaklı Artvin Şavşat Macahel Turu 5 Gün

4 Gece 5 Gün
1495 TL

Rengarenk Karadeniz Turu 4 Gün

3 Gece 4 Gün
895 TL

BLOG YAZILARI