Doğunun İncisi İran Turu Herşey Dahil

7 Gece 9 Gün , Yarım Pansiyon , Türk Hava Yolları

Şu anda bu turu 2 kişi inceliyor!

Hareket Noktaları
16:05 - Esenboğa Havalimanı

1. GÜN
Ankara'dan Hareket, İstanbul, Tahran
Esenboğa Havalimanı’nda buluşmanın ardından, gerekli pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde ilk olarak İstanbul’a daha sonra Tahran’a keyifli bir yolculuk. Yeni güne uçakta giriyoruz.

2. GÜN
Tahran, Kum, Camkeran Camii, Fin Bahçeleri, Bozorg Ağa Camii ve Medresesi, Tabatabaei Evi, Kaşhan Çarşısı, Kaşhan
Varışımıza istinaden alanda bizi bekleyen özel otobüsümüzle Kum kentine hareket ediyoruz.
Kum kentindeki kahvaltımızdan sonra Şiiler için çok büyük öneme sahip olan Camkeran Camiini ziyaret ediyoruz. Mehdinin geleceği yer olarak bilinen ayrıca 12 İmamdan biri olan İmam Rızanın kız kardeşi Hz. Masume’nin türbesinin de bulunduğu bu tarihi kenti gezdikten sonra Kaşhan’a devam ediyoruz. Burada UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, her yanı su kanalları ile çevrilmiş, bahçe içinde Amir Kabir’in öldürüldüğü, hamam da bulunan Fin Bahçeleri'ni geziyoruz. Ayrıca Bozorg Ağa Camii ve Medresesini, Tabatabaei Evini ve Kaşhan Çarşısını gezdikten sonra otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3. GÜN
Kaşhan, Kerpiç Buz Evi, Ateş Tapınağı, Sessizlik Kulesi, Emir Çakmak Zaviyesi, Yezd
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızdan sonra Yezd kentine hareket ediyoruz. Muhteşem Zagros Dağları manzarası eşliğinde İran bozkırında yapacağımız ve yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuz sırasında yol üstünde Kerpiç-Buz Evini görüyoruz. Yezd’e varınca bu otantik kentteki panoramik şehir turumuzda, Ateş Tapınağını, Sessizlik Kulesini, Emir Çakmak Zaviyesini, daracık sokaklarını gezip göreceğiz; ayrıca kerpiç ve taş mimarisiyle eski kent sokaklarında bir yürüyüş yapacağız. Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama ve akşam yemeği Yezd'de otelimizde.

4. GÜN
Yezd, Pasargad, Büyük Kiros'un Mezarı, Persepolis, Persepolis Müzesi, Kral Mezarları, Nakş-ı Rüstem, Şiraz
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Şiraz’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Pasargad Kenti'ndeki Büyük Kiros'un mezarının görecek ve bizi bekleyen aracımız ile panoramik antik kent gezimizi sürdüreceğiz. Ardından devam ediyoruz ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan antik kent Persepolis, Persepolis Müzesi ve kral mezarlarını; ayrıca Nakş-ı Rüstem arkeolojik alanlarını geziyoruz. Persepolis Antik kenti, ilk olarak MÖ 6.yy sonlarına doğru Pers Kralı 1. Darius tarafından kurulmuştur. Uzun bir süre boyunca Pers İmparatorluğuna başkentlik yapmıştır. Turumuz sonrasında otelimize transfer. Konaklama ve akşam yemeği Şiraz’daki otelimizde.

5. GÜN
Şiraz, Zandiyeh Külliyesi, Ali Ebn Hamze Kutsal Alanı, Sa'adi ve Hafez Türbesi, Naranjestan Sarayı, Eram Bahçesi, Nasr-el Mülk Camii, Kapalıçarşı, Şiraz
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Zandiyeh Külliyesini,(hamam, kale, pazar, Cami) , Ali Ebn Hamze kutsal alanını, Sa’adi ve Hafez Türbesini, Naranjestan Sarayı ve Eram Bahçesini ve Nasr-el Mülk Camisini geziyoruz. Bu gezimizin akabinde otantik Kapalıçarşı’yı geziyor ve baharat ve İran'a özgü ürünlerin sergilendiği dükkânların gezilmesi için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Şiraz’daki otelimizde.

6. GÜN
Şiraz, Nakş- ı Cihanı, Mescid-i Cuma, Jameh Camii, Çehel Sutun Sarayı, Sio Se Pol, Khaju Köprüleri, İsfahan
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından İsfahan’a hareket ediyoruz. İsfahan'a varışımızın ardından muhteşem meydan Nakş-ı Cihanı, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Mescid-i Cuma, yine UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Jameh Camii geziyoruz.  Buradan Safevi şahı I. Abbas tarafından yaptırılan saray ve botanik bahçeler kompleksinin bir parçası olarak inşa ettirilen Çehel Sutun Sarayı'nın geziyor ve Zayandeh nehri üzerinde bulunan Sio Se Pol ve Khaju Köprüleri gezilerimizin ardından Ermeni Mahallesi'ne varıyor ve serbest zaman veriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği İsfahan’daki otelimizde.

7. GÜN
İsfahan, Vank Katedrali, Ateş Tapınağı, Hasht Be Hest Sarayı, Tahran
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Ermeni kilisesi Vank Katedrali, Ateş Tapınağı, Hasht Be Hest Sarayını gezdikten sonra Tahran’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Tahran’da otelimizde.

8. GÜN
Tahran, Casusluk Müzesi, İnsanlık Suçları Müzesi, Ulusal Müze, Niavaran Sarayı, Gülistan Sarayı, Milli Mücevherat Müzesi, Sadabad Sarayı, Seramik Cam Müzesi, Su ve Işık Parkı, Tahran
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Casusluk Müzesini (Eski Amerikan Konsolosluğu), İnsanlık Suçları Müzesini (Eski Savak merkezi) ,Ulusal Müzeyi,  Niavaran Sarayını ve Gülistan Sarayını geziyoruz. Öğle yemeğinden sonra ise Milli Mücevherat müzesini, Sadabad Sarayını ve Seramik ve Cam Müzesini geziyoruz. 
Tahran Su ve Işık Parkında serbest zamandan sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Tahran’daki otelimizde.

9. GÜN
Tahran, İstanbul, Ankara'ya Varış
Erken saatlerde havalimanına transfer. Gerekli pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde ilk olarak İstanbul’a daha sonra Ankara’ya keyifli bir yolculuk. Ankara’ya varışımızın ardından bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler
Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Ankara – İstanbul - Tahran / Tahran – İstanbul – Ankara arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti,
Lüks klimalı araçlarla tüm tur ve transferler,
Program dâhilindeki tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
4* Otellerde 7 gece yarım pansiyon konaklama,
7 sabah kahvaltısı,
7 akşam yemeği,
7 öğle yemeği,
Tahran itibariyle yerel rehberlik hizmetleri,
Ankara itibariyle Türkçe rehberlik hizmetleri,
Günlük su ikramı.
Seyahat Sağlık Sigortası,
Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler
Yurt dışı çıkış harcı (15 TL),
Kişisel harcamalar,
Öğün dışı yiyecek ve içecekler,
Bahşişler

4* Oteller

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
23.09.2018 - 01.10.2018

1.499,00 EUR

1.649,00 EUR

1.499,00 EUR
1. Çocuk 0 - 2 yaş   250,00 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş   1.399,00 EUR

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Tüm hava yollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.
İran’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Seyahatimiz boyunca bulunacağımız bölgeler, sıtma ve sarıhumma riski taşımayan bölgelerdir. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir.
İran İslam Cumhuriyetinde alkollü içki satılması yasaktır
İran’a alkollü İçki sokulması, Alkollü İçki içilmesi kesinlikle yasaktır
Kadınlar vücut hatlarını ve saçlarını göstermeyecek şekilde bol ve kapalı giyinmeliler
Erkekler vücut hatlarını göstermeyecek şekilde giyinmeliler
Rahat yürüyüş ayakkabıları, pamuklu kıyafetler, Güneş gözlüğü, Şapka bulundurmalısınız
İran İslam Cumhuriyeti Türk pasaportlarına Vize uygulamamaktadır
İsrail vizesi ve/veya giriş işlemi olan pasaportların İran’a girişi yasaktır
İran’nın para birimi Riyal’dir (IRR). 1 USD yaklaşık 32300 IRR, 1 Euro ise yaklaşık 44600 IRR’dır.
Türkiye ile İran arasında 2 saat farkı bulunmaktadır.
Yanınıza kolay giyip çıkarabileceğiniz mevsim sıcaklıklarına uygun kıyafetler almanızı öneririz. Bayanlar, İran’da Sokak, park, çarşı, lokanta, vs. gibi kamuya açık yerlerde hicaba uygun giyim tarzıyla dolaşmaktadırlar.
Çarşıda kaliteli sebze, meyve, et, süt ve mamulleri bol miktarda temin edilebilmektedir. İran'da alkollü içki tüketimi ve satışı yasaktır. Lokantalarda, İran'a özgü olarak ise çorbalar, cüce kebap (tavuk), berg kebap (et), kubide (köfte) yenebilir; kebaplar genellikle çok çeşitli pilavlarla beraber servis edilir.
Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.

Konukların Tercih Etme Nedeni

 • Öğle Yemekleri
 • Bölgeye hâkim profesyonel rehberlik
 • Bu tur hiçbir yerde yok
 • Kahvaltı ikramı
 • Kaliteli Otel Seçimi
 • Kapsamlı Tur Programı
 • Milli Park Girişleri Dahil
 • Operasyonel tecrübe
 • Otelin konumu
 • Türkçe rehberlik
 • Yorulmadan çok daha fazla yer görmek
 • Yüksek model konforlu araçlar

BENZER TURLAR

Cengiz Han Kültigin ve Tonyukuk İzinde Muhteşem Moğolistan Turu

7 Gece 9 Gün

Klasik Uzakdoğu Turu 6 Gece

6 Gece 9 Gün

Klasik Uzakdoğu Turu 7 Gece

7 Gece 9 Gün

Japonya Kore Turu

8 Gece 10 Gün

Elegant Uzakdoğu Turu

9 Gece 10 Gün
1649 EUR

Hindistan Nepal Turu 12 Gün

11 Gece 12 Gün

BLOG YAZILARI