Dünyanın Çatısında Yürüyüş Everest Ana Kamp Trekking Turu

14 Gece 16 Gün , Tam Pansiyon , Qatar Havayolları

Şu anda bu turu 2 kişi inceliyor!

Hareket Noktaları
20:20 - Esenboğa Havalimanı

1. GÜN
Ankara’dan Hareket, İstanbul, Katmandu
Esenboğa Havalimanı’nda buluşmanın ardından gerekli pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde ilk olarak Doha’ya daha sonra Katmandu’ya keyifli bir yolculuk. Yeni güne uçakta giriyoruz.

2. GÜN
Katmandu
Katmandu’ya varışımızın ardından alanda Trekking ekibimiz tarafından karşılandıktan sonra onlar eşliğinde otelimize transfer. Otelimizde tur akışı ile ilgili bilgilendirme sonrası odamıza yerleşerek dinlenme ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. GÜN
Katmandu Kültür Turu
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrası Katmandu kültür turumuzu gerçekleştirmek üzere hareket ediyoruz. Bugün bizlere Hindistan Kültürlerinden olan Tibet Kültürü ve Hinduizm Kültürlerinin batı kültürü ile olan etkileşimini en güzel bir şekilde yansıtan bir deneyim olacaktır. Dünyanın en önemli Budist tapınaklarından biri olan Boudhanath Tapınağı ve ölü yakma merasimlerine ev sahipliği yapan Pashupatinath Tapınağı görebileceğiniz yerler arasında. Konaklama otelimizde.

4. GÜN
Lukla ile Phakding Trekking Parkuru (Rakım2,656m)
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrası Everest yürüyüş parkurunun başlangıcı sayılan Lukla için havalimanına hareket. İç hat uçuşumuz ile Lukla’ ya varış. Lukla' dan (2,656 m) Phakding'e yaklaşık 4 saatlik yürüyüş yaptıktan sonra konuk evinde konaklıyoruz. Öğle yemeğimizi ve akşam yemeğimizi kamp alanımızda yürüyüşümüz esnasında alıyoruz.

5. GÜN
Namche Trekking Parkuru (Rakım 3,450m)
Yüksek ayaklı Köprülerden, Sagarthma Milli Parkından geçerek ve havanın açık olması durumunda da Everest Zirvesini; şansımızın yaver gitmesi durumunda da Tibet Yak Kervanlarını da izleyerek Namche Bazaar'a (3450 m) yaklaşık 5 saat yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Geceleme konuk evinde.

6. GÜN
Namche’de Dinlenme Ve Alışma Günü (Aklimatizasyon)
Burası vücudumuzun yüksek irtifaya alışması için çok uygun bir yer. (Aklimatizasyon) Bu süreci sadece dinlenerek değil; Khunde Hastanesinde muayene olmak suretiyle yakından izliyoruz. Kendimizi iyi hissetmemiz durumunda Everest Manzaralı Otele yapacağımız 1 saatlik yürüyüş de hoşumuza gidecektir. Konaklama konuk evinde. Sabah öğle ve akşam yemeği kampımızda.

7. GÜN
Debuche Yürüyüşü Rakım (3,770m)
Debuche Manastırı'na yaklaşık 5 saat yürüyüş. Geceleme konuk evinde. Sabah öğle ve akşam yemeği kampımızda.

8. GÜN
Pheriche Yürüyüşü Rakım (4,252m)
Bugünkü ilk yürüyüşümüzü Pangboche köyüne yapıyoruz. (3 Saat) Bu köy 6,812 m yükseklikteki Ama Dablam dağının tam karşısında yer alıyor. İnanılmaz doğal ortamın tadını çıkardıktan sonra 2 saatlik yürüyüş yaparak Periche’ye varıyoruz konaklama konuk evinde. Sabah öğle ve akşam yemeği kampımızda.

9. GÜN
Pheriche ‘de Dinlenme ve Aklimatizasyon
Aklimatizasyon günümüzde vadideki göle yürüyüş yapıyoruz. Imja Vadisine tırmanarak Mt.Lhotse dağının Güney yamacının inanılmaz manzarasına tanıklık ediyoruz. Konaklama konuk evinde. Sabah öğle ve akşam yemeği kampımızda.

10. GÜN
Lobuche Yürüyüşü Rakım (4,930m)
Khumbu buzulundan geçerek, Nuptse'nin göz alıcı manzarasıyla bizi karşılayacak olan Lobuche'ye ulaşıyoruz. Konaklama konuk evinde.

11. GÜN
Gorak Shep Yürüyüşü Rakım (5,184m), Everest Merkez Kamp Ziyareti (5,357m)
Olağanüstü manzaralar arasındaki buzullardan geçerek; 5184 metre irtifadaki Gorak Shep’te yemek molası yapıyor; öğleden sonra Everest Kampı'na ulaşma zevkini yaşıyoruz. (5357 m) Konaklama yine Gorak Shep’teki konuk evinde.

12. GÜN
Çok Erken Saatte Kala Pattar Tırmanışı Rakım (5,545m), ve Pheriche’ye Dönüş Yürüyüşü (4,252m)
Sabah erken saatlerde Kala Pattar zirvesine çıkıyoruz. Burası şüphesiz turumuzun en güzel manzaralarından birisi oluyor.  Ayrıca Lingtren, Khumbutse ve Changtse dağlarını da bu etapta göreceğiz. Akşam yemeğimizle beraber Pheriche’ye varıyoruz. Konaklama konuk evinde.

13. GÜN
Namche Yürüyüşü (3,450m)
Yaklaşık 5 saatlik çok manzaralı yürüyüşümüz sonrası Lukla’ya varıyoruz. Konaklama konuk evinde.

14. GÜN
Lukla Yürüyüşü (Rakım 2,860m)
Son günümüzün finalinde anılarımıza kazınacak büyük bir deneyim olacak olan son yürüyüşümüz ardından hep birlikte bir kutlama yapıyoruz. Konaklama konuk evinde.

15. GÜN
Lukla, Kathmandu
Kahvaltıdan sonra Kathmandu’ ya uçmak üzere havalimanına gidiyoruz. Otelimizde dinlendikten sonra akşam yemeğimizi Kültürel bir gösteri eşliğinde alıyoruz. Konaklama otelimizde.

16. GÜN
Katmandu, Doha, Ankara
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Serbest zaman sonrası havalimanına transfer. Gerekli pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde ilk olarak Doha’ya daha sonra Ankara’ya keyifli bir yolculuk. Yeni güne uçakta giriyoruz.

17. GÜN
Ankara'ya Varış
Ankara’ya varışımızın ardından bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler
Qatar Hava Yolları ile Ankara – Doha – Katmandu // Katmandu – Doha – Ankara arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti,
Kathmandu – Lukla - Kathmandu İç hat uçuşları,
Havalimanı vergileri,
Tüm transfer hizmetleri,
Katmandu’da 3 Gece oda kahvaltı konaklama,
Katmandu şehir turu, İngilizce rehberlik ve şehir vergileri dâhil olarak,
Trekking/Yürüyüş Esnasındaki Tüm Konaklamalar,
Trekking/Yürüyüş Esnasındaki Tüm Öğünler ( Günde 3 öğün),
Trekking/Yürüyüş izinleri,
TIMS kartı
Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler
Vize ücreti (125 Euro),
Yurt dışı çıkış harcı (15 TL),
İçecekler, bahşişler, sigortalar, kişisel gereksinimler
Programda belirtilmeyen tüm ekstralar

3* ve 4* Oteller ve Konuk Evleri

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
13.04.2018 - 28.04.2018

1.999,00 EUR

2.199,00 EUR

1.999,00 EUR
1. Çocuk 0 - 2 yaş   250,00 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş   1.949,00 EUR

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Bazı programlarımız bir kaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Farklı otel kategorileri olan programlarımızın rehberi ve transfer aracı aynıdır, otelleri farklı olmaktadır.
Promosyon turlarımızda misafirlerimiz tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesine dikkat ediniz.
Promosyon turlarımızda otel mesafeleri şehir merkezlerine uzaktır.  
Misafirlerimizden gelen talepler doğrultusunda bir program için 2 farklı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu programların rehberi ve kullanılan otobüsleri ortaktır.
Trp odalar otellerin müsaitliğine bağlı olup, oteller tarafından konfirme edilmemesi durumunda oda tipi değiştirilmelidir. Bu durumda oluşacak Single oda farkı misafirlerimizden talep edilir. Trp odalarda 3.yataklar ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan küçüktür. Trp odalarda 3 ayrı yatak garantisi bulunmamakta olup, odalar standart odalardan küçüktür.  
Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonda verilmektedir.
Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerlidir.
Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, ÇokTatil’in sorumluluğunda değildir.
ÇokTatil, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi ÇokTatil’in sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya ÇokTatil vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
Tur iptali durumunda vize iadesi yapılmaz.
Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile geçerlidir. 20 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teğit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.
Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.
Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, bir başka uçak ile gruba katılmaları durumunda,  grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz ancak biletleri kesildikten sora Türk Hava Yolları uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak programlarımızdaki uçak yerleri grup yerleridir. Grup biletleri turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.
Programlarda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
Rehbersiz giden turlarımızda aktarma yapılacak noktalarda, aktarma saatine, bineceğiniz diğer uçağın hangi kapıdan/terminalden kalkacağını ekranlardan mutlaka kontrol ediniz. Gerek gördüğünüz takdirde havayolu/havalimanı danışmasına mutlaka sorunuz.
Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda ÇokTatil sorumlu tutulamaz.
Programda verilen yol mesafeleri resmi KM mesafeleridir. Ancak trafik, hava şartları, yol çalışmaları, gidilen ülkenin coğrafi konumu ve yol şartları gibi durumlar ile karşılaşıldığında verilen yaklaşık süreler değişebilir.
ÇokTatil force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları başlamıştır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru
Seyahat Sağlık Sigortası yaptırdığınız takdirde lütfen sözleşmenizin kopyasını yanınıza alınız.

Konukların Tercih Etme Nedeni

  • Öğle Yemekleri
  • Bölgeye hâkim profesyonel rehberlik
  • Bu tur hiçbir yerde yok
  • Kahvaltı ikramı
  • Otelin konumu

BENZER TURLAR

Cengiz Han Kültigin ve Tonyukuk İzinde Muhteşem Moğolistan Turu

7 Gece 9 Gün

Klasik Uzakdoğu Turu 6 Gece

6 Gece 9 Gün

Klasik Uzakdoğu Turu 7 Gece

7 Gece 9 Gün

Japonya Kore Turu

8 Gece 10 Gün

Elegant Uzakdoğu Turu

9 Gece 10 Gün
1649 EUR

Hindistan Nepal Turu 12 Gün

11 Gece 12 Gün

BLOG YAZILARI