Ermenistan Turu

7 Gece 8 Gün , Yarım Pansiyon , AtlasJet Havayolları

Şu anda bu turu 1 kişi inceliyor!

Hareket Noktaları
21:00 - Atatürk Havalimanı

1. GÜN
İstanbul, Erivan
İstanbul Atatürk Havalimanı’nda buluşmanın ardından gerekli pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde keyifli bir yolculuk. Erivan’a varışımıza istinaden Zvarnots havalimanındaki karşılama sonrasın da otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

2. GÜN
Erivan
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında Erivan Şehir turumuz başlıyor. Panoramik şehir turumuz esnasında Cumhuriyet meydanını; geleneksel Ermeni mimarisini yansıtan Hükümet binasını, Dış ilişkiler Binasını, merkezi Postane binasını ve Ulusal Resim Galerisini göreceğiz. Cumhuriyet meydanında bulunan ve Taş Devrinden Ortaçağa kadar olan buluntuların segilendiği Tarih Müzesini ziyaret edeceğiz. Müze ziyaretimizden sonra meydandaki çeşmeleri ve ” şarkı söyleyen” pınarları görüp fotoğraflayacağız.  Erivanın lezzetlerini yansıtan kaliteli bir estorandaki akşam yemeğimizden sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

3. GÜN
Erivan, Etşmiyadzin(Meryem Ana) Kilisesi, Zvarnots Harabeleri, Brandy Fabrikası, Erivan
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrası Erivan’ın 20 km uzaklığındaki Meryem Ana Kilisesini ziyaret ediyoruz. Bu tarihi kilise M.S 301 ile 303 yılları arasında Ermeni Kralı 3.Tridates zamanında ve Ruhani lider Mor Gregor zamanında inşa edilmiştir. Öğle yemeğimizi bir Güzel Sanatlar Okulunda yedikten sonra erivan’a dönüyoruz. Burada 7. Yüzyıldan kalan ve Unseco Dünya Mirasları Listesinde bulunan Zvartnots Harabelerini geziyoruz.Harabelerin adı halk arasında „Mimarinin İncisi“ olarak anılmaktadır.  Bu ziyaret sonrasında bir Brendi fabrikasını ziyaret ederek ünlü Ermeni konyağını deneyimliyoruz. Son olarak Erivan pazarında serbest zamanımız oluyor. Konaklama otelimizde.

4. GÜN
Erivan, Kor Virap Manastırı, Noravank Manastırı, Erivan
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Kor Virap manstırı turuna çıkıyoruz. Manastırın tarihi geçmişi ve Ermeni’lerin Hristiyan olmasındaki payı çok büyük. Turumuz esnasında Nuhun gemisinin eteklerinde bulunduğu ileri sürülen efsanevi Ağrı dağını Ermenistan tarafından görerek bu etkileyici doğa olayına da tanıklık edeceğiz. Buradan Noravank manastırına geçiyoruz. Manastırın araçlarala erişilmeyecek bir noktada bulunması bu denli iyi korunmuş olmasının da sırrı oluyor.Öğle yemeğimizi yedikten sonra Erivan’a ve otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

5. GÜN
Erivan, Etsavan Gölü, Dilican, Erivan
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında Sevangölüne seyahat ediyoruz. Dev Sevangölü Ermenistan yüz ölçümünün yüzde beşi büyüklüğünde olup deniz seviyesinden 2000 metre yükseklitedir. Dünyanın en yüksek ikinci tatlısu gölüdür. Klafkasyanın en büyük gölüdür. Gölde yapacağımız 1 saatlik bot turundan sonra Dilican kentine gidiyoruz. Ermeni İsviçresi olarak anılan Dilican kenti için halk arasında ”Cennetin dağları, ormanları ve suları olsaydı ancak Dilican kadar olurdu” özdeyişine hak vereceksiniz.Dilican kentinde eski kent merkezini ve müzeyi gezdikten sonra Haghartsin Manastırına gidiyoruz. Erivan'da akşam yemeğini yedikten sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

6. GÜN
Erivan, Saghmossavank Manastırı, Buchstabenpark, Armas Weinfabrik, Jerewan, Erivan
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında Ortaçağdan kalma Saghmossavank manastırına gidiyoruz.Derin bir kanyonun içinde bulunan manastırın nefes kesici bir konumu var. Öğle yemeğimiz sonrasında Ermeni Alfabesinin 38 harfinin ve alfabeyi geliştiren tarihi şahısların heykellerinin sergilendiği Harf Anıtı Açık Hava müzesini geziyoruz. Buradan da Armaların en kaliteli şaraplarını üretildiği bağlara ve bir şaraphaneyi geziyoruz. Akşam yemeğimizi Erivan’da yedikten sonra otelimize geçiyoruz. Konaklama Otelimizde.

7. GÜN
Erivan, Tag Garni, Geghard, Erivan
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında Azat Irmağının Kuzeyindeki muazzam ve Unesco Dünya Kültür Mirası olan Geghard Manastırını gezeceğiz. Bu çok eski ve kısmen doğal kayalığın içindeki manastırda bir canlı vokal-konser deneyimi bizleri büyüleyecek.( Akapela)Buradan Garni Tapınağına geçiyoruz. Bu tapınak pagan kültüre ait olsa da geleneksel ermeni mimarlığının ilk evrelerini bünyesinde barındırmakta. Buradaki yerel bir evde yemek organizasyonunda sonra Türkiyede de bilinen” Lavaş” ekmeğinin tandırda pişirilmesine tanıklık edeceğiz. Erivan’da alış veriş için serbest zaman verdikten sonra bir lokantada yemeğimizi yiyor ve otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

8. GÜN
Erivan, İstanbul
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında otelimizden ayrılarak Erivan Havalimanı’na geçiyoruz. Gerekli pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde İstanbul’a keyifli bir yolculuk. İstanbul’a varışımıza istinaden bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler
Tercih edilen otellerde 7 gece konaklama, 
Tüm transferler ve turlar,
Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
Almanca/İngilizce profesyonel rehberlik hizmeti,
Brendi ve şarapt tadımları,
Geghard Manastırındaki Akapela konseri,
Sevan Gölünde tekne turu, 
Otellerimizde alınacak 7 Sabah kahvaltısı,
3 Öğle yemeği ,
3 Akşam yemeği seçkin restoranlarda,
Tüm konuklara her gün 1 şişe su servisi
Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler
Vize Ücreti (125 Euro),
Uçak biletleri,
Alkollü içecekler,
Programda olmayan öğle ve akşam yemekleri,
Seyahat sigortası,
Yurtdışı çıkış harcı (15 TL),
Bahşişler, (1-2 Euro kişi başı)
Kişisel harcamalar

4* Ani Plaza

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
24.06.2018 - 02.07.2018

949,00 EUR

1.079,00 EUR

949,00 EUR
1. Çocuk 0 - 2 yaş   250,00 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş   899,00 EUR
26.08.2018 - 03.09.2018

949,00 EUR

1.079,00 EUR

949,00 EUR
1. Çocuk 0 - 2 yaş   250,00 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş   899,00 EUR

4* Historic Yerevan / 4* Opera Suite

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
24.06.2018 - 02.07.2018

999,00 EUR

1.129,00 EUR

999,00 EUR
1. Çocuk 0 - 2 yaş   250,00 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş   949,00 EUR
26.08.2018 - 03.09.2018

999,00 EUR

1.129,00 EUR

999,00 EUR
1. Çocuk 0 - 2 yaş   250,00 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş   949,00 EUR

5* Grand Hotel Yerevan

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
24.06.2018 - 02.07.2018

1.229,00 EUR

1.359,00 EUR

1.229,00 EUR
1. Çocuk 0 - 2 yaş   250,00 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş   1.179,00 EUR
26.08.2018 - 03.09.2018

1.229,00 EUR

1.359,00 EUR

1.229,00 EUR
1. Çocuk 0 - 2 yaş   250,00 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş   1.179,00 EUR

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Önemli Notlar
Promosyon turlarımızda misafirlerimiz tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesine dikkat ediniz.
Promosyon turlarımızda otel mesafeleri şehir merkezlerine uzaktır.  
Misafirlerimizden gelen talepler doğrultusunda bir program için 2 farklı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu programların rehberi ve kullanılan otobüsleri ortaktır.
Trp odalar otellerin müsaitliğine bağlı olup, oteller tarafından konfirme edilmemesi durumunda oda tipi değiştirilmelidir. Bu durumda oluşacak Single oda farkı misafirlerimizden talep edilir. Trp odalarda 3.yataklar ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan küçüktür. Trp odalarda 3 ayrı yatak garantisi bulunmamakta olup, odalar standart odalardan küçüktür.  
Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonda verilmektedir.
Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerlidir.
Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, ÇokTatil’in sorumluluğunda değildir.
ÇokTatil, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi ÇokTatil’in sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya ÇokTatil vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile geçerlidir. 20 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teyit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.
Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.
Uçaksız olarak gruba dâhil olan misafirlerimizin, bir başka uçak ile gruba katılmaları durumunda,  grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz ancak biletleri kesildikten sora Türk Hava Yolları uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak programlarımızdaki uçak yerleri grup yerleridir. Grup biletleri turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.
Programlarda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.
Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda ÇokTatil sorumlu tutulamaz.
Programda verilen yol mesafeleri resmi KM mesafeleridir. Ancak trafik, hava şartları, yol çalışmaları, gidilen ülkenin coğrafi konumu ve yol şartları gibi durumlar ile karşılaşıldığında verilen yaklaşık süreler değişebilir.
ÇokTatil gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları başlamıştır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru
Seyahat Sağlık Sigortası yaptırdığınız takdirde lütfen sözleşmenizin kopyasını yanınıza alınız.

Konukların Tercih Etme Nedeni

  • Öğle Yemekleri
  • Bölgeye hâkim profesyonel rehberlik
  • Kahvaltı ikramı
  • Kaliteli Otel Seçimi
  • Milli Park Girişleri Dahil
  • Operasyonel tecrübe
  • Otelin konumu
  • Türkçe rehberlik

BENZER TURLAR

Cengiz Han Kültigin ve Tonyukuk İzinde Muhteşem Moğolistan Turu

7 Gece 9 Gün

Klasik Uzakdoğu Turu 6 Gece

6 Gece 9 Gün

Klasik Uzakdoğu Turu 7 Gece

7 Gece 9 Gün

Japonya Kore Turu

8 Gece 10 Gün

Hindistan Nepal Turu 12 Gün

11 Gece 12 Gün
2199 EUR

Harika Azerbaycan Turu

3 Gece 4 Gün

BLOG YAZILARI