Herşey Dahil Orta Avrupa 5 Ülke Turu

7 Gece 8 Gün , Herşey Dahil , Türk Hava Yolları

Şu anda bu turu 1 kişi inceliyor!

Fırsatı Kaçırma!

1490 €

1090 €
'den itibaren

FARKIMIZ
**** HALLSTAT VE SALZBURG TURLARI DAHİL!!! ****

ANKARA'DAN
TÜRK HAVA YOLLARI
DİREK UÇUŞ İLE

Programda belirtilen tüm çevre ve şehir turları,
Budapeşte Turu ücrete dâhil
Tuna Nehri’nde bir içecek dâhil tekne turu ücrete dâhil
Tam gün Öğle Yemekli Estergon turu ücrete dâhil
Szentendre turu ücrete dâhil
Akşam Yemekli Grinzing Meyhaneleri turu ücrete dâhil
Bratislava Şehir turu ücrete dâhil
Viyana Şehir turu ücrete dâhil
Salzburg Şehir turu ücrete dâhil
Akşam Yemekli Vltava Nehri Tekne turu ücrete dâhil
Prag Şehir Turu ücrete dâhil
Akşam Yemekli Çek Ortaçağ Gecesi Turu ücrete dâhil
Dresden Trezin Nazi Kampı turu ücrete dâhil
Öğle Yemekli Karlovy Vary Turu ücrete dâhil
Hareket Noktaları
05:30 - Esenboğa Havalimanı

1. GÜN
Ankara'dan Hareket, Viyana, St. Stephen Bazilikası, Elisabeth Köprüsü, Balıkçılar Kulesi, St Mathias Katedrali, Zincirli Köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı, Gellert Tepesi, Budapeşte
Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşmanın ardından uçuş için gerekli pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde Viyana’ya keyifli bir yolculuk. Alanda bizi bekleyen aracımız ile 150 yıl Osmanlı himayesinde kalmış Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Burada St. Stephen Bazilikası, Elisabeth Köprüsü, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı gezilerini tamamladıktan sonra; Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi’den manzara keyfini sürüyoruz. Alış veriş için verilecek serbest zaman ardından ücrete dahil olarak düzenlenecek Tuna Nehri Tekne turumuzu gerçekleştireceğiz. Budapeşte’yi ikiye bölen Tuna Nehri'nde kentin tarihsel dokusu hakkında Türkçe anlatım ve sinevizyon gösterimi ile Avrupa’nın en iyi ışıklandırılmış binalarına nazır bir içecek dâhil tekne turu yapıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve konaklama Budapeşte bölgesindeki otelimizde. 

2. GÜN
Budapeşte, Estergon Kalesi, Macar Katolik Kilisesi, Vişegrad, Szentendre, Budapeşte
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından ücrete dahil düzenlenecek Öğle yemekli Esztergom & Vişegrad & Szentendre turumuzu gerçekleştireceğiz. Tam gün Estergon turunda Estergon kalesi ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi Ezstergon bazilikasının görülmesi… Visegrad'da krallar ve kraliçeler gibi dönemin Rönesans atmosferini yansıtan bir mekânda alınan ücrete dâhil öğle yemeği… Sanatçılar kasabası Szentendre’ye hareket… Burada uygun fiyatlı Macaristan’a özgü el işi ürünler ve hediyelik eşya alışverişi imkânı vb. Gezimiz sonrası otelimize hareket. Konaklama Budapeşte bölgesindeki otelimizde. 

3. GÜN
Budapeşte, Bratislava, Prag, Eski Belediye Binası, Rudolfinium, Paris Caddesi, Astronomik Saat Kulesi, Clementinum Manastırı, IV Charles Köprüsü, Prag
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından ücrete dahil düzenlenecek Bratislava turumuzu gerçekleştireceğiz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki Slovakya’nın Başkenti Bratislava turundan sonra Prag merkeze hareket ediyoruz. Öğleden sonra varacağımız Prag’da yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Eski Belediye Binası, Rudolfinium, Paris Caddesi, Astoronomik Saat Kulesi, Clementinum Manastırı, IV.Charles Köprüsü göreceğimiz yerler arasında. Panoramik şehir gezimizin ardından ücrete dahil düzenlenecek olan Akşam Yemekli Vltava Nehri Tekne turumuza katılacağız. Tur sonrası otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Konaklama Prag bölgesindeki otelimizde. 

4. GÜN
Prag, Karlovy Vary, Prag
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından ücrete dahil düzenlenecek Öğle yemekli Karlovy Vary turumuzu gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Atatürk, Karl Marx, Beethooven, Mozart, Çar 1. Petro gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği UNESCO tarafından koruma altına alınan Avrupa'nın en önemli kaplıcalar merkezinin gezilmesi… Atatürk’ün kaldığı ve yemeklerini yediği tarihi binalar da öğle yemeği... Akşam saatlerinde otelimize hareket... Konaklama Prag bölgesindeki otelimizde. 

5. GÜN
Prag, Dresden, Moritzburg Sarayı, Faukirche Kilisesi, Zwinger Sarayı, Fürstenzug, Augustuss Sokağı, Semper Operası, Kraliyet Sarayı, Trezin Nazi Kampı, Ortacağ Gecesi, Prag
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından ücrete dahil düzenlenecek Dresden & Trezin Nazi Kampı turumuzu gerçekleştireceğiz. Kuzeyin Floransa'sı olarak bilinen Almanya'nın eşsiz şehri Dresden’e hareket ediyoruz. Turumuz esansında Avrupa'nın en güzel su saraylarından biri olan Moritzburg sarayını, Rönesans mimarisinin yansıtıldığı Protestan Faukirche Kilisesini, barok mimarisini yansıtan ve Rafelin ünlü Sixtiniche Madonna tablosunun yer aldığı Zwinger Sarayını, Fürstenzug olarak anılan bir 102 metre uzunluğunda duvar resminin olduğu Augustuss Sokağını, Semper Operasını ve Kraliyet Sarayı’nı gezip görüyoruz. Avrupa'nın en uygun alışveriş mağazalarında alışveriş imkânı. Akşam ücrete dahil düzenlenecek Akşam Yemekli Çek Ortaçağ Gece Eğlencesine katılacağız. Eğlence sonrası otelimize transfer. Konaklama Prag bölgesindeki otelimizde. 

6. GÜN
Prag, Hallstat ve Göller Bölgesi, Salzburg
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından dünyada görülmesi gereken 100 yerden biri olarak geçen Hallstatt’a hareket ediyoruz. UNESCO tarafından Dünya Kültür Miras Listesi’ne eklenen Hallstatt, doğal güzelliği kadar “Kemik Evi” anlamına gelen Beinhaus’un yanı sıra göz kamaştıran tuz mağaraları ile de ünlü. Göl kenarında yapılacak yürüyüşten, banklarda oturup kuğuları ve manzarayı izledikten sonra büyüleyici Hallstatt gölünden ayrılarak Salzburg’a hareket ediyoruz. Konaklama Salzburg bölgesinde ki otelimizde. 

7. GÜN
Salzburg, Mozart'ın Evi, Salzburg Müzesi, Festung Hohensalzburg Kalesi, Salzburg Katedrali, Müzeler Meydanı, Opera Binası, Hoffburg İmparatorluk Sarayı, Parlamento Sarayı, Burg Tiyatrosu, Votiv Kilisesi, Belvedere Sarayı, Grinzing Meyhaneleri, Viyana
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Salzburg panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında; OldTown, Mozart'ın Evi, Salzburg Müzesi, Festung Hohensalzburg Kalesi, Salzburg Katedrali, Mirabell Sarayı, Doğa Tarihi ve Teknoloji Müzesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Avusturya’nın başkenti Viyana’ya hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki şehirde ücrete dâhil turda Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Türkiye’deki Efes Antik kenti arkeolojik kazılarından Avusturya’ya taşınan eserlerin sergilendiği Efes Müzesinin bulunduğu Müzeler Meydanı’na gidilecektir… Opera Binası, Hoffburg İmparatorluk Sarayı, Parlamento Binası, Burg Tiyatrosu, Üniversite, muhteşem mimarisi ile Votiv Kilisesi ve Belvedere Sarayı’nın görülmesi sonrasında Viyana Caddelerinde kısa bir yürüyüşün ardından ücrete dahil düzenlenecek Grinzing Meyhaneleri turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu turumuzda Viyana merkezine 20 dakika uzaklıkta bulunan Grinzing kasabasının küçük ve şirin evlerinde, Tipik Viyana heuriger tarzı müzikleri eşliğinde ünlü şnitzellerinin tadına bakıyoruz. Tur sonrası otelimize hareket... Konaklama Viyana bölgesindeki otelimizde. 

8. GÜN
Viyana, İstanbul, Ankara
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından rehberimizin belirteceği saate kadar serbest zaman. Serbest zaman sonrası dönüş yolculuğumuz için Viyana Schwechacht Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde ilk olarak İstanbul’a daha sonra Ankara’ya keyifli bir yolculuk. Ankara’ya varışımızın ardından bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Hava Yolları direk uçuş ile Ankara – Viyana / Viyana – İstanbul - Ankara arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti,
 • Programda yazan tüm çevre ve şehir turları,
 • 3 ve 4* otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Otellerimizde alınacak 7 sabah kahvaltısı,
 • Otel veya seçkin restoranlarda alınacak 5 akşam yemeği,
 • Otel veya seçkin restoranlarda alınacak 2 öğle yemeği,
 • Ankara itibariyle profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Şehir vergileri, otel vergileri, check point ve yasal ödentiler,
 • Bölgede gezi boyunca lüks araçlar ile transfer hizmeti,
 • Programda öngörülen tüm müze, anıt ve ören yeri ücretleri,
 • Tekne Turları,
 • Budapeşte 2 gece, Prag 3 gece, Salzburg 1 gece, Viyana 1 gece konaklama dâhil,
 • Seyahat Sağlık Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vize ücreti 135 Euro (Yeşil Pasaporta Sahipleri Vizeden Muaftır)
 • Öğle yemekleri (2. Ve 4.gün hariç)
 • Kişisel harcamalar,
 • Yurt dışı çıkış harcı (15 TL),
 • Bahşişler,
 • Akşam yemekleri (2. Ve 4. Gün hariç)

18 Nisan - 25 Nisan 2019

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
18.04.2019 - 25.04.2019
%26,85 İndirim
1.490,00 EUR
1.089,94 EUR
1.831,74 EUR
1.339,92 EUR
1.490,00 EUR
1.089,94 EUR
1. Çocuk 0 - 2 yaş   149,99 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş   989,94 EUR

27 Temmuz - 03 Ağustos 2019

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
27.07.2019 - 03.08.2019

1.290,00 EUR

1.540,00 EUR

1.290,00 EUR
1. Çocuk 0 - 2 yaş   150,00 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş   1.190,00 EUR

12 Ağustos - 19 Ağustos 2019

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
12.08.2019 - 19.08.2019
%26,85 İndirim
1.490,00 EUR
1.089,94 EUR
1.831,74 EUR
1.339,92 EUR
1.490,00 EUR
1.089,94 EUR
1. Çocuk 0 - 2 yaş   149,99 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş   989,94 EUR

26 Eylül - 03 Ekim 2019

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
26.09.2019 - 03.10.2019
%26,85 İndirim
1.490,00 EUR
1.089,94 EUR
1.831,74 EUR
1.339,92 EUR
1.490,00 EUR
1.089,94 EUR
1. Çocuk 0 - 2 yaş   149,99 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş   989,94 EUR

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
 • Tur Programımız minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim veya erteleme tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen veya ertelenen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından ÇokTatil sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 • Yer alan fiyatlar nakit işlemlerde geçerlidir.
 • Taksit seçeneği olan kartlar ile tek çekim veya taksitli yapılan işlemlerde vade farkı uygulanır. 6 taksit için %5, 9 taksit için %8 şeklinde her sınıf için aynı oranda uygulanır.
 • Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

VİZE
 • T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurulması gerekmektedir.
 • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 • Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. 
 • Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan ÇokTatil sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Turun her ne nedenle olursa olsun iptal edilmesi durumunda vize ücreti iade edilmez.
 • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
 • ÇokTatil, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. ÇokTatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Konukların Tercih Etme Nedeni

 • Yöresel Öğle Yemeği
 • Akşam Yemekleri Dâhil
 • Operasyonel Tecrübe
 • Türkçe Rehberlik
 • Kapsamlı Tur Programı
 • Yorulmadan Çok Daha Fazla Yer Görmek
 • Kaliteli Otel Seçimi
 • Otelin Konumu
 • Güvenli Yolculuk
 • Tekne Turları Dâhil
 • Milli Park Girişleri Dahil
 • THY ile

BENZER TURLAR

Balkanlar Turu Her Şey Dahil Otobüsle

7 Gece 9 Gün
399 EUR

Kosovalı Balkanlar Turu Herşey Dahil

7 Gece 9 Gün
399 EUR

Londra Turu 5 Gün Atlas Jet İle

4 Gece 5 Gün
719 EUR

Herşey Dahil Orta Avrupa Turu

7 Gece 8 Gün
690 EUR

Herşey Dahil Büyük İtalya Turu

7 Gece 8 Gün
799 EUR

Herşey Dahil Benelüks Paris Turu

7 Gece 8 Gün
790 EUR

BLOG YAZILARI