Hindistan Diwali Festivali Turu 8 Gün

7 Gece 8 Gün , Yarım Pansiyon , Türk Hava Yolları

Şu anda bu turu 1 kişi inceliyor!

Hareket Noktaları
21:20 - Esenboğa Havalimanı
18:00 - Kızılay Atatürk Bulvarı No :103

1. GÜN
İstanbul - Delhi
Esenboğa Havalimanın'da buluşmanın ardından, uçuş için gerekli bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin yapılması akabinde Hindistan Diwali Festivali Turu için Delhi’ye keyifli bir yolculuğa başlıyoruz… Yeni güne uçakta giriyoruz.

2. GÜN
Delhi - Agra
Delhi’ye varışımızın ardından özel bir restoranda kahvaltımızı alarak transfer aracımız ile Agra’ya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek keyifli yolculuğumuz ardından Agra’ya varış ve otelimize transfer. Otelimizde öğle yemeğini aldıktan sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünyanın Yedi Harikasından birisi olan Tac Mahal’in görülmesi. Ardından Kızıl Kale de olarak bilinen Agra Kalesi’nin gezilmesi. Akşam yemeği için otele dönüş. Konaklama Agra’daki otelimizde.

Konaklama: AGRA - 5* Ramada Plaza  vb.
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ücrete dâhil

3. GÜN
Agra - Fatehpur Sikri - Jaipur
Açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Jaipur’a hareket. Yol üzerinde İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı saraylar, camiler ve kaleler ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehir Fatehpur Sirki mimari yapısını ziyaret edeceğiz. Burada geniş avlu (Diwan-ı am), büyük dörtgen avlu (Diwan-ı Khas) ve Pachisi’nin yanısıra, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal ve Fatehpur Sıkri’nin sembollerinden, Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış Cuma Camisi ve Salim Chisti’nin mozolesi gezilmesi. Öğle yemeğinin tur esnasında alınması ardından Jaipur’da otele varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Jaipur – 5* Country Inns & Suıtes Hotel vb.
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ücrete dâhil

4. GÜN
Jaipur
Açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi gezilmesi. Fil sırtında (müsaitliğie göre jeepler ile yapılabilir) bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağını da görme fırsatı yakalayacağız. Öğle yemeğimizi tur esnasında alınacaktır. Ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi olan Jantar Mantar görülecek ve Rüzgâr Sarayı’nın önünde fotoğraf molası verilecektir. Gezimizin ardından otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Jaipur – 5* Country Inns & Suıtes Hotel vb.
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ücrete dâhil

5. GÜN
Jaipur - DİWALİ FESTİVALİ - Delhi
Açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Delhi’ye hareket. Delhi’ye varışımız sonrasında aydınlığın karanlığı, iyinin kötüyü, bilgeliğin cehaleti, umudun hayalkırıklığını yendiği, ışıkların festivali olan Diwali Festivaline katılacağız. Her yıl Sonbahar’da Hindistan’da coşkuyla kutlanan bu festivalde insanlar yeni kıyafetlerini giyer, birbirlerine hediyeler alır, evlerini ve sokaklarını rengârenk ışıklarla donatırlar. Festival sonrasında verilecek serbest zamanın ardından otele varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Delhi – 5*  Vivanta by Taj Dwarka vb.
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ücrete dâhil

6. GÜN
Delhi
Açık büfe sabah kahvaltımızın ardından şehir turumuz için hareket.. Tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’nin gezilmesi. Gezimiz’de Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Red Fort’un yanından geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni görülmesi. Öğle yemeğimizin ardından Yeni Delhi’de Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Narayan Tapınağı Parlamento ve Hükümet Binalarını, Hindistan’ın en yüksek taş külesi olan Zafer Kulesi (Qutub Minar) görülecek ve yorucu günün ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır. Konaklama Delhi’deki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Bollywood Şovu’na katılabilir. Renkli ve çoşkulu bu gösterinin ardından otele varış..
Ekstra Tur: Bollywood Show- Kingdom of Dreams: 65-$ / Kişi Başı

Konaklama: Delhi – 5*  Vivanta by Taj Dwarka vb.
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ücrete dâhil

7. GÜN
Delhi - İstanbul - Ankara
Gece yarısından sonra havalimanına hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından keyifli bir yolculuk. Ankara’ya varışımızın ardından başka bir organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler
Ankara’dan gidiş dönüş uçak biletleri
Programda yazan çevre ve şehir turları(Bollywood Show- Kingdom of Dreams hariç)
Tüm müzelere giriş ücretleri (programda belirtilen müzeler)
Belirtilen duraklardan havaalanına transfer
Uçakta 20 Kg bagaj taşımacılığı
Bölgede özel tur araçları ile tüm ulaşımlar-transferler
Otellerde Yarım Pansiyon konaklama
Seyahat Sigortası (İptal, iade ve sağlığı kapsar)
Otellerde açık büfe tüm sabah kahvaltıları
Ankara’dan itibaren tecrübeli Türkçe rehberlik hizmetleri
Şehir ve otel vergileri
Havalimanı vergileri ve alan hizmetleri
Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler
Yeşil Pasaporta Vize Yok Vize Ücreti(125€)
15 TL yurt dışı çıkış harcı
İçecekler, Öğle yemekleri
Gece eğlenceleri

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Promosyon turlarımızda misafirlerimiz tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesine dikkat ediniz.
Promosyon turlarımızda otel mesafeleri şehir merkezlerine uzaktır.  
Misafirlerimizden gelen talepler doğrultusunda bir program için 2 farklı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu programların rehberi ve kullanılan otobüsleri ortaktır.
Trp odalar otellerin müsaitliğine bağlı olup, oteller tarafından konfirme edilmemesi durumunda oda tipi değiştirilmelidir. Bu durumda oluşacak Single oda farkı misafirlerimizden talep edilir. Trp odalarda 3.yataklar ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan küçüktür. Trp odalarda 3 ayrı yatak garantisi bulunmamakta olup, odalar standart odalardan küçüktür.  
Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonda verilmektedir.
Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerlidir.
Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, ÇokTatil’in sorumluluğunda değildir.
ÇokTatil, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi ÇokTatil’in sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya ÇokTatil vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile geçerlidir. 20 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teyit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.
Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.
Uçaksız olarak gruba dâhil olan misafirlerimizin, bir başka uçak ile gruba katılmaları durumunda,  grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz ancak biletleri kesildikten sora Türk Hava Yolları uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak programlarımızdaki uçak yerleri grup yerleridir. Grup biletleri turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.
Programlarda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.
Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda ÇokTatil sorumlu tutulamaz.
Programda verilen yol mesafeleri resmi KM mesafeleridir. Ancak trafik, hava şartları, yol çalışmaları, gidilen ülkenin coğrafi konumu ve yol şartları gibi durumlar ile karşılaşıldığında verilen yaklaşık süreler değişebilir.
ÇokTatil gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları başlamıştır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru
Seyahat Sağlık Sigortası yaptırdığınız takdirde lütfen sözleşmenizin kopyasını yanınıza alınız.

Konukların Tercih Etme Nedeni

  • Bölgeye hâkim profesyonel rehberlik
  • Kaliteli Otel Seçimi
  • Kapsamlı Tur Programı
  • Operasyonel tecrübe
  • Otelin konumu
  • Türkçe rehberlik

BENZER TURLAR

Cengiz Han Kültigin ve Tonyukuk İzinde Muhteşem Moğolistan Turu

7 Gece 9 Gün

Klasik Uzakdoğu Turu 6 Gece

6 Gece 9 Gün

Klasik Uzakdoğu Turu 7 Gece

7 Gece 9 Gün

Japonya Kore Turu

8 Gece 10 Gün

Elegant Uzakdoğu Turu

9 Gece 10 Gün
1649 EUR

Hindistan Nepal Turu 12 Gün

11 Gece 12 Gün

BLOG YAZILARI