Hindistan Nepal Turu 12 Gün

11 Gece 12 Gün , Yarım Pansiyon , Türk Hava Yolları

Şu anda bu turu 1 kişi inceliyor!

Hareket Noktaları
17:05 - Esenboğa Havalimanı

1. GÜN
Ankara'dan Hareket, İstanbul, Delhi
Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşmanın ardından gerekli pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin yapılmasının akabinde ilk olarak İstanbul'a daha sonra ise Delhi’ye keyifli bir yolculuk. Yeni günü uçakta karşılıyoruz.

2. GÜN
Delhi, Jaipur
Yeni Delhi’ye varışımızın ardından alanda bizi bekleyen özel aracımız ile seçkin bir otelde kahvaltımızı aldıktan sonra Jaipur’a doğru hareket ediyoruz.  Görkemli bir mimari yapıya sahip olan Jaipur’un ismi, kurucusu Mihrace II. Jai Singh’ten geliyor. Rajasthan Eyaleti’nin merkezi olan Jaipur, pembe renkli taşlardan yapılmış olması nedeniyle "Pink City" yani “Pembe Şehir” olarak da biliniyor. Şehrin görüntüsü geceleri bile pembe renkli egzotik bir yapıda. Jaipur, Hindistan’da Agra’dan sonra en çok turist çeken şehir. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN
Jaipur
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Amber Sarayı ve Fil Turu için hareket ediyoruz. 17.yy da yapıldığı bilinen Amber Sarayı peri masalını andıran muhteşem göl kıyısındaki konumu, kuleleri ve görünümü ile konuklarımızı büyüleyecek.  Zafer holünde kaymaktaşından yapılmış zengin bezemelere sahip panellerin rengârenk cümbüşü burayı çok özel kılacak. Jaipur’un 11 km. dışındaki bu saray, Jaipur inşa edilmeden önce Mihrace’nin yerleşim yeriydi. Bu kale - saray 1592 yılında Ekber’in ordusundaki bir komutan tarafından yapılmıştı. Daha sonra Jai Singh tarafından genişletildi ve tamamlandı. Kale oldukça yüksek kayaların üzerine adeta kondurulmuş gibidir. Saraydaki sayısız teraslardan bakıldığında aşağıda küçük bir göl ve uzakta da Jaipur şehri gözükmektedir. Kale, Rajput dönemi sanatının en ilginç örneklerini içermektedir. Turumuz sırasında fillerin üzerine çıkıyor ve unutulmaz kareler çekme şansına sahip oluyoruz. Turumuz sonrasında otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. GÜN
Jaipur, Fatehpur Sikri, Agra
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında Agra’ya hareket. Yol üzerinde halk tarafından çok sevilen İmparator Akbar’ın terkedilmiş ancak çok görkemli bir başkent olan Fatehpur Sikri kentini gezeceğiz. İmparator Ekber Şah döneminde Babür Hükümdarlığı'nın başkentliğini yapmış, herşeyin yerli yerinde durduğu ve tam anlamı ile bir hayalet şehir diyebiliriz. Agra'nın 40 km. kadar batısında kurulmuş olan bu şehir 1570 - 1586 yılları arasında imparator Ekber zamanında Moğol hükümdarlığının başkentiydi. Daha sonra terk edildi. Günümüzde burası mükemmel biçimde korunmuş bir hayalet şehir durumundadır. Bu şehrin kuruluşu hakkında anlatılanlar içerisindeki en baskın hikayeye göre İmparator Ekber Şah, Sikri adlı bu şehirde ermiş olarak tanınmış olan Selim Chisti'yi ziyarete gidiyor, erkek çocuğu olmadığından ve tahtı bırakacak varisi bulunmadığından yakınıyor. Daha sonra Chisti, ona bir oğlu olacağı müjdesini veriyor. İmparator, doğan üç oğlundan birine ermişin ismi olan Selim ismini koyuyor. Daha sonra yeni, düzenli, planlı bir şehir kuruyor ve başkenti buraya taşıyarak Fetihpur Sikri adını veriyor. Bundan kısa süre sonra tahminen su yetersizliği nedeniyle buradan göç ediliyor. Gezimizi gerçekleştirdikten sonra Agra’ya devam ediyoruz. Agra’ya varışımızın ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. GÜN
Agra
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında Dünyaca ünlü Taj Mahal ve Agra Kalesini ziyaret edeceğiz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, aşk adına yapılmış en zarif ve en büyük anıt olan Taj Mahal’in baş mimarlığını Şiraz’dan gelen İsa Khan üstlenmiş ve zamanın ünlü sanatçıları olan Bordo’dan Austin usta ve Venedik’ten Veroneo ustalar kendilerine asistanlık yapmıştır. Bir efsaneye göre Şah Cihan, Tac Mahalin yapılmasından sonra buna benzeyen başka bir eser yaratmaması için mimar İsa Khan'ın sağ elini kestirmiştir. Bugün Hindistan'ın en fazla turist çeken bölgesi. Ancak çevresinde oluşan çarpık yapılaşma, bu tarihi yapıtın geleceğini tehdit ediyor. Bulunduğu şehrin birçok noktasından açıkça görülebilen Tac Mahal, Türk-İslam Mimarisi'nin en önemli yapıtları arasında yer almaktadır. Tac Mahal'in yüz binlerce akik, sedef ve firuze gömülü olan duvarlarında ayrıca 42 zümrüt, 142 yakut, 625 pırlanta ve 50 adet çok iri inci vardır. Romantik görünüşü ile herkesi büyüleyen, Doğulu Batılı birçok ünlü yazar ve şaire ilham kaynağı olan Tac Mahal, mehtaplı gecelerde bile aydan daha parlak görünür. Gezimiz sonrasında yine UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve Babür İmparatorluğu’nun ortalama 300 sene yönetim binası olarak kullanılmış Agra Kalesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Bir diğer adı ile Kızıl Kale olan Agra Kalesi, önceleri askeri amaçlı olarak yapılmışsa da Şah Cihan burayı bir saray olarak kullanmıştır. Yukarıda belirttiğimiz gibi Şah Cihan, yaşamının son günlerinde büyük oğlu Âlemgir tarafından buraya hapsedilmiş ve penceresi Tac Mahal'e bakan bir odada ölmüştür. Kalenin çevresi 2.5 km. uzunluğunda ve 20 metre yüksekliğindeki duvarlarla koruma altına alınmıştır. Kaleye, bir duvarı Yamuna nehrinin kıyısında bulunduğu için sadece güneyindeki Amar Singh Kapısından girilebilir. Kalede, geceleri ses ve ışık gösterileri yapılmaktadır. Başka Moğol dönem kalelerinde bulunan temel bölümler burada da vardır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. GÜN
Agra, Delhi, Varanasi
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında Delhi Havalimanı’na transferimiz gerçekleşiyor. İç hat uçuşu ile Varanesi’ye geçiyoruz. Varanasi’ye varışımızın ardından otelimizde transfer ve yerleşme. Akşamüzeri tipik Hint geleneği sayılan Ganj Nehri kıyısındaki arınma ve istek töreni sayılan “ Deepmala” törenine katılıyoruz. Törene Hindistan’da çokça kullanılan Richshaw denilen bisiklet araçlarla gidiyoruz. Varanasi, Tanrı Şiva'nın şehri olarak bilinmekte olup, Hinduizm'in en kutsal yerlerinden bir tanesidir. Pek çok inanan, aynı zamanda geleneksel Hindu kültür ve bilim merkezi olan bu şehire 2.500 yıldan bu yana hac için gelmektedir. Varanasi, dindar Hindular için ölmenin ve öldükten sonra küllerinin Ganj'a dökülmesini istedikleri yüksek bir kutsiyete sahip olup, nehir boyunca Hinduların kutsal banyolarını yaptıkları ghatlar bulunmaktadır. Hindistan'da bir çok şeyin tanrısı olduğu gibi Ganj Nehrinin de bir tanrısı vardır. Bu tanrı: Ganga'dır. Ganj nehri kıyısında her akşam güneş batarken Tanrı Ganga'ya saygı içeren ve ona ibadet edilen Aarti veya tam adıyla Ganga - Aarti törenleri yapılır. Bu törenler, Ganga tapınağında çalınmaya başlanan çanlar ve zillerle başlar. Tapınaktaki Ganga heykelinin önünde kısa bir Puja töreni yapılır. Ganj kenarında kurulmuş olan 7 platformda bir Hindu ashramında eğitim görmekte olan gençler, özel giysiler giymiş bir şekilde asıl tören için hazır durumda beklemektedir. Ganj Tapınağı'ndaki Puja bittikten sonra küçük bir Hint müziği grubu ilahiler çalmaya başlar. Toplanmış olan halk da hep bir ağızdan ilahilere eşlik eder. Gezimiz sonrasında otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. GÜN
Varanasi, Delhi
Sabah kahvaltımız öncesinde turumuzun en görkemli ziyaretlerinden olan ve tekne ile katılacağımız Ganges gezimizi tamamlıyoruz. Turumuz esnasında ayinsel yıkanmadan, gömülmeye pek çok yerel törenin ve ayinin kökenleriyle tanışacağız. Gezimiz sonrasında otelimize dönerek kahvaltımızı aldıktan sonra havalimanına transfer oluyoruz. İç hat uçuşu ile Delhi’ye gidiyoruz. Varışımızın ardından otelimize geçerek dinleniyoruz. elhi, Hindistan'ın başkenti ve üçüncü büyük şehridir. Burası aslında Old - Delhi (Delhi) ve New - Delhi olarak iki parçadan oluşmuştur. Old Delhi, 12. ve 19. yüzyıllarda Hindistan'da müslümanların hâkim olduğu dönemde devlet merkeziydi. Old - Delhi'de bu döneme ait pek çok cami, medrese, kale ve anıtsal yapı bulunmaktadır. New - Delhi ise 1911 yılında İngiliz'ler tarafından inşa edilmiştir. Tarihte Delhi adında burada 8 değişik yerleşim merkezi kurulmuştur. Bunların en eskisi şimdiki Purana Quila (Eski Kale) civarında kurulan İndraprastha'dır. Delhi'nin son Hindu kralı Tomar ve Hanedanı, bugünkü adıyla Qutab Minar'a kadar olan bu bölgeyi 12. yüzyılın başlarına kadar ellerinde tutmuşlardı. Akşamüzeri Hint bir ailenin evini ziyaret ediyoruz. Burada; yöresel müzik enstrümanları ve tınılarıyla tanışacağız. Yöresel kıyafetlerin giyilebileceği, Hint kınasının yakılacağı bu eğlenceli akşamda ayrıca yiyecek ve içecek ikramları gerçekleştirilecektir. Eğlence sonrasında otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8. GÜN
Delhi
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Hindistan’ın başkentini ayrıntılı bir şekilde geziyoruz. Baharat pazarından eski kent merkezine, renkli Hindistanın günlük yaşamından unutulmaz kareler sizleri bekliyor. Ülkenin babası sayılan Mamatha Gandi’nin anıt mezarını da görecek ve büyük liderin inanılmaz hayat hikâyesi ile Hint kültürünü kalben de anlayacağız. Eski Delhi'nin ana caddesi, rengârenk bir pazar yeri görünümündeki Chandi Chowk'tur. Burası 24 saat süren müthiş kalabalığı, düzensizliği ve kaosu ile Hindistan'ın başka bir yönünü yansıtıyor gibidir. Yeni Delhi'nin düzgün, açık ve geniş caddelerine hiç benzemez. Chandi Chowk'un bir ucunda Kızıl Kale, öbür ucunda ise Jama Masjid (Cuma Camisi) karşı karşıya bulunur. Tam köşede, ünlü kuş hastanesi ve çıplak gezen rahipleriyle Jain tapınağı vardır. Şah Cihan'ın zenginlik ve gücünün bir göstergesi olarak yaptırılan Kızıl Kale'yi görebilirsiniz. Bu kalenin Hint Dilindeki ismi Lal Qila (Lal=kırmızı, Qila=Kale) ismini kalenin yapıldığı taşların renginden almıştır. 1648 yılında Moğol imparatoru Şah Cihan tarafından yaptırılmıştır. Şah Cihan bu kaleyi yaptırmış olmasına ve bu şehrin kendi ismini (Şahcihanabad) taşımasına rağmen, başkent olarak Agra'yı tercih etmiştir. Ülkenin en büyük camisi olan ve bahçesinde 25.000 kişiyi aynı anda ağırlayabilen Cuma Mescidi, Kinari Yerel Pazarı (Chandi Chowk), Yeni Delhi'de Hindistan Kapısı ve Rajpath görülecek yerler arasındadır. Hindistan Kapısı, Raj Path diye bilinen Parlamento yolunun doğu ucunda bulunan 42 metre yüksekliğinde, taştan yapılmış ve zaferi sembolize eden bir geçittir. 1. Dünya Savaşı'nda ve 1919 yılındaki Afganistan ile yapılan çatışmalarda ölen 90 bin Hint askerinin isimleri bu anıtın üzerine tek tek kazınmıştır. Bu arada 1. Dünya Savaşı askerleri arasında Çanakkale Savaşında Gelibolu'ya İngiliz ordusu ile gelmiş olan Hint asıllı askerlerin de isimleri vardır. Gezimiz sonrasında otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9. GÜN
Delhi, Katmandu
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Delhi Havalimanı’na transfer olarak iç hat uçuşumuz ile Katmandu’ya gidiyoruz. Katmandu’ya varışımızın ardından otelimize geçerek yerleşme ve dinlenme. Dileyen konuklarımız ile Pazar gezimizi gerçekleştireceğiz. Katmandu 723 senesinde kurulmuş ve 1700'li yıllara kadar bağımsız bir prenslikken 1768 senesinde Gurka Krallığı'nın egemenliğine girmiştir. 1816 senesinde İngilizlerin eline geçmiş olsa da ekonomik açıdan önem taşımadığı sebebi ile yeniden Nepal'e verilmiştir. Günümüzde eski saraylarının çoğu devlet dairesi yahut turistik otel olarak kullanılmakta olan Katmandu, dünyanın en güzel tapınaklarından birisi kabul edilen 2.000 senelik Swayambhunath Nath ve Hinduizm'in en kutsal yerlerinden Pashupatinath Tapınağı gibi dini ve tarihsel eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Katmandu Vadisi'ne ilk yerleşim milattan önce 100 yıllarına rastlar. Ancak vadideki en eski nesnelerin yapılış tarihi ise milattan önce birkaç yüzyıl olarak belirlenmiştir. Katmandu'nun tarihi, Katmandu Vadisi'nin gerçek yerlileri Newari topluluğunun tarihi olup, yazılı tarih milattan önce 7. yüzyıla uzanır. Fakat Katmandu'nun keşfediliş tarihi milattan sonra 12. yüzyılda Mallalar zamanındadır. Serbest zamanımızın ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

10. GÜN
Katmandu
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Katmandu gezimizi gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Dünyanın en büyük Budist Tapınaklarından olan Samenghu kenti, Lord Shiva Tapınağı, Ghueswari Tapınağı, Akash Bairaw Tapınağı, Katmandu Dubar Meydanı, Kumari Tapınağı, Nyatapola Tapınağı ve Bakhtapur Dini alanı görülecek yerler arasındadır. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, 1960'lı yıllarda "Çiçek Çocuklar" olarak adlandırılan Hippi gençlerin akınına uğrayan ve mottosu "Aşkın Şehri" olarak bilinir Katmandu. Çevresinde çok sayıda kutsal olduğuna inanılan maymun bulunan ve Budizm'in dünyadaki en kutsal temsillerinden birisidir Swayambhunath Stupası (Maymunlar Tapınağı). Milattan önce 5. yüzyılda yapımına başlandığı bilinen Maymunlar Tapınağı zamanla hem hindular hem de budistler tarafından inşası tamamlanmıştır. Bundan dolayı hindular da ibadet için tapınağa ziyarette bulunurlar. Kutsal maymunların da yaşadığı yerdir. Tapınak Kathmandu'nun yüksek bir tepesine kurulmuştur. İki girişi olan tapınağın bir girişi 365 basamaklı merdivenin tırmanıldığı giriş olup, diğeri de arabayla çıkılan giriştir. Tapınakta Bouddhanath Tapınağı'nda olduğu gibi altın kaplama üzerine yapılan Buda'nın gözleriyle burnu yer alır. Aslında bu burun bizim gördüğümüz burun değildir Budizmde. O burun bütünlüğü temsil eder. Merdivenlerden sonraki alanda Budist manastırları ile birlikte restoranlar yer almaktadır. Ayrıca Kathmandu şehrinin muhteşem manzarasını da yukarıdan seyredebilirsiniz. Eski Nepal kralları tarafından inşa ettirilen tapınaklar, avlular ve mabetler ile dolu olan, Katmandu'nun dini ve sosyal merkezi olan Durbar Meydanı, Lord Shiva Tapınağı, Nyatapola Tapınağı ve Baktapur gezilerimizi yapıyoruz. Katmandu'da her krallık şehrinde olduğu gibi Durbar Meydanı şehrin merkezini temsil etmektedir. Yaşayan tanrıça Kumari'nin evi de burada olup, belli saatlerde Kumari, avludaki camdan dışarı bakarak halkı selamlamaktadır. Yaşayan Tanrıça olarak kabul edilen Kumari'nin evi 1757 senesinde yapılmış olup, 1966 senesinde renovasyon görmüştür. Evin girişinde kapının sağ ve solunda biri erkek diğeri kadın olmak üzere iki tane aslan figürü yer almakta ve inanışa göre evi korumaktadır. Turumuz sonrasında otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

11. GÜN
Katmandu
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Boudhanath kenti, Paspupathinah tapınağı ve Patan Antik Kenti gezilerimizi gerçekleştireceğiz. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Bouddhanath Tapınağı her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği aynı zamanda Budistler için bir hac mekânı olma özelliğine sahiptir. Yapıldığı tarihin tam olarak bilinmediği fakat milattan önce 5.yüzyılda yapıldığı tahmin edilmektedir. Söylentilere göre Buda'nın ölümünden önce inşa edilmiştir. Yapılış şekli de pek çok efsaneye konu olmuştur. 1950 senesinde Çin'in Tibet'i işgali sonrası birçok Tibetli Budist buraya yerleşip, bu bölgede 50 adet manastır kurmuşlardır. Günümüzde de bu manastırlar ziyaretçilere açıktır. "Kutsalların Kutsalı" olarak adlandırılan, ölü yakma törenlerinin yapılarak küllerin Ganj'a döküldüğü Pashupatinath Tapınağı Ganj'ın önemli bir kolu olan Bagmati nehri üzerinde yer alan, "Kutsalların kutsalı" olarak adlandırılan Lord Shiva'ya adanmıştır. Hinduizm'de ölümden sonra bedenlerin burada yakılması ve küllerin Ganj ile birleşmesi için nehire savrulması, kişinin cennete gidişini kolaylaştırdığından, burası çok kutsal kabul edilmektedir. Sonrasında Patan gezimizi yapıyoruz. Tanrı Rato Machhindranath zamanında yaşadığı şehir olan Patan, Budizm'in Darma-Çakra felsefesindeki "Doğruluğun Çarkı" sistemine göre inşa edilmiştir. Bu sisteme göre Patan şehrinin dört köşesinde ve bir tane de merkezinde Ashoka Stupaları gibi tarihi tapınaklar inşa edilmiştir. Şekilleri ve ölçüleri ile nefes kesici olan bu tapınakların dışında da çeşitli şekillerde ve boylarda 1200 adet farklı tapınak da bulunmaktadır. Patan gezimiz sonrasında Thamel pazarında serbest zaman ayırıyor ve alışveriş ve kendi frekansımız ile çevreyi keşfetmek için fırsat yaratıyoruz. Turumuz sonrasında otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

12. GÜN
Katmandu, İstanbul, Ankara'ya Varış
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında check out işlemlerinin ardından havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin akabinde Ankara’ya keyifli bir yolculuk. Ankara’ya varışımızın ardından bir başka organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile Ankara(ESB)  - İstanbul(IST) – Delhi(DEL) / Katmandu(KTM) – İstanbul(IST) – Ankara(ESB) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri,
Tur esnasında Delhi – Varanasi / Varanasi – Delhi ve Delhi – Katmandu / Katmandu – Delhi arası iç hat uçak biletleri,
5* Otellerde Yarım Pansiyon konaklama,
Otellerde alınan 10 sabah kahvaltısı,
Otellerde alınan 10 akşam yemeği,
Konforlu ve klimalı modern araçlarla ulaşım,
Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri, tapınak ücretleri,
Fil turu, Jip turu, ev ziyareti, Varanasi tekne turu, el kınası, Deepmala töreni, bisiklet turları ve sipriz hediyeler,
Otel odasında günlük su ikramı,
Ankara itibariyle Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti,
Hindistan – Nepal ve Katmandu’da yerel rehberlik hizmeti,
Tüm şehir vergileri, check point ve otoyol ücretleri
Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
Vize Ücreti (125 Euro)
Nepal Vizesi(Tüm Pasaportlara vize uygulanmaktadır. Katamandu havalimanında giriş esnasında alınmaktadır. 1 adetvesikalık arka fonu beyaz fotoğraf ve 25 USD karşılığında verilmektedir. 
Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
Yemeklerde alınan içecekler,
Seyahat sigortası

5* Oteller

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
15.10.2018 - 26.10.2018

2.199,00 EUR

2.499,00 EUR

2.199,00 EUR
1. Çocuk 0 - 2 yaş   250,00 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş   2.099,00 EUR

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Bazı programlarımız bir kaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Farklı otel kategorileri olan programlarımızın rehberi ve transfer aracı aynıdır, otelleri farklı olmaktadır.
Promosyon turlarımızda misafirlerimiz tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesine dikkat ediniz.
Promosyon turlarımızda otel mesafeleri şehir merkezlerine uzaktır.  
Misafirlerimizden gelen talepler doğrultusunda bir program için 2 farklı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu programların rehberi ve kullanılan otobüsleri ortaktır.
Trp odalar otellerin müsaitliğine bağlı olup, oteller tarafından konfirme edilmemesi durumunda oda tipi değiştirilmelidir. Bu durumda oluşacak Single oda farkı misafirlerimizden talep edilir. Trp odalarda 3.yataklar ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan küçüktür. Trp odalarda 3 ayrı yatak garantisi bulunmamakta olup, odalar standart odalardan küçüktür.  
Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonda verilmektedir.
Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerlidir.
Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, ÇokTatil’in sorumluluğunda değildir.
ÇokTatil, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi ÇokTatil’in sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya ÇokTatil vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
Tur iptali durumunda vize iadesi yapılmaz.
Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile geçerlidir. 20 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teğit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.
Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.
Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, bir başka uçak ile gruba katılmaları durumunda,  grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz ancak biletleri kesildikten sora Türk Hava Yolları uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak programlarımızdaki uçak yerleri grup yerleridir. Grup biletleri turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.
Programlarda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
Rehbersiz giden turlarımızda aktarma yapılacak noktalarda, aktarma saatine, bineceğiniz diğer uçağın hangi kapıdan/terminalden kalkacağını ekranlardan mutlaka kontrol ediniz. Gerek gördüğünüz takdirde havayolu/havalimanı danışmasına mutlaka sorunuz.
Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda ÇokTatil sorumlu tutulamaz.
Programda verilen yol mesafeleri resmi KM mesafeleridir. Ancak trafik, hava şartları, yol çalışmaları, gidilen ülkenin coğrafi konumu ve yol şartları gibi durumlar ile karşılaşıldığında verilen yaklaşık süreler değişebilir.
ÇokTatil force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları başlamıştır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru
Seyahat Sağlık Sigortası yaptırdığınız takdirde lütfen sözleşmenizin kopyasını yanınıza alınız.

Konukların Tercih Etme Nedeni

  • Bölgeye hâkim profesyonel rehberlik
  • Bu tur hiçbir yerde yok
  • Kahvaltı ikramı
  • Kaliteli Otel Seçimi
  • Kapsamlı Tur Programı
  • Operasyonel tecrübe
  • Otelin konumu

BENZER TURLAR

Cengiz Han Kültigin ve Tonyukuk İzinde Muhteşem Moğolistan Turu

7 Gece 9 Gün

Klasik Uzakdoğu Turu 6 Gece

6 Gece 9 Gün

Klasik Uzakdoğu Turu 7 Gece

7 Gece 9 Gün

Japonya Kore Turu

8 Gece 10 Gün

Elegant Uzakdoğu Turu

9 Gece 10 Gün
1649 EUR

Harika Azerbaycan Turu

3 Gece 4 Gün

BLOG YAZILARI