İpek Yolunda Bir Macera Özbekistan Turu

5 Gece 7 Gün , Herşey Dahil , Türk Hava Yolları

Şu anda bu turu 2 kişi inceliyor!

Hareket Noktaları
13:05 - Esenboğa Havalimanı

1. GÜN
Ankara'dan Hareket, İstanbul, Taşkent
Esenboğa Havalimanı’nda buluşmanın ardından gerekli pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde ilk olarak İstanbul’a daha sonra Taşkent’e keyifli bir yolculuk. Yeni güne uçakta giriyoruz.

2. GÜN
Taşkent, Hz İmam Camii, El Yazması Kur'an-ı Kerim, Kukeldaş Medresesi, Emir Timur Müzesi ve Meydanı, Bağımsızlık Meydanı
Taşkent’e varışımızı takiben havalimanında karşılanıyor ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında Taşkent şehir turumuza başlıyoruz.  Kadim şehir Taşkent turumuzda Hz.-İmam camiini, Hz. Osman’ın El Yazması Kuran’ı Kerim yazmasını, Kukeldaş Medresesini gördükten sonra öğle yemeğimiz için restoranımıza gidiyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında turumuza devam ederken; Eski Şehir merkezini, Emir Timur Müzesi ve Meydanını ve görkemli Bağımsızlık Meydanını gezip gördükten sonra akşam yemeğimizi alıyor; ardından da otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

3. GÜN
Taşkent, Urgenç, Hive, Pehlivan Mahmut Türbesi, Cuma Camii, İslam Hocam Medresesi, Kalta Minaresi, Ark Kalesi, Al-Şeyh Dede Medresesi, Muhammed Emin Hanı, Muhammed Rahim Han Medresesi, Şirgazi Han Medresesi, Taşkale Kervansarayı, Buhara
Otelimizde alacağımız erken sabah kahvaltımız sonrası Ur Genç kentine gitmek üzere Taşkent havalimanına giderek HY1051 sefer sayılı uçuş ile Ur Genç’e uçuyoruz. Havalimanındaki karşılanma sonrası Hive kentine giderek şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda; Hive İç Han Kalesindeki Pehlivan Mahmut Türbesini, Cuma Camiini ve Minaresini, İslam Hoca Medresesini ve Minaresini, UNESCO Dünya Mirası Kalta Minaresini gezip gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası kahvemizi içtikten sonra kent turumuzun devamında Ark Kalesinin muhteşem surlarını, Al-Şeyh Dede ve Allah Kulu Hanı Medresesini, Muhammed Emin Hanını, Muhammed Rahim Han Medresesini, Şirgazi Han Mederesini, Pehlivan-Dervaze Kapısını ve Taşkale Kervansarayını gezip, fotoğrafladıktan sonra serbest zamanımız oluyor. Akşam yemeğimizi seçkin bir restoranda aldıktan sonra Urgenç Havalimanına transfer oluyoruz. HY058 sefer sayılı uçuş ile Buhara’ya uçuyoruz. Buhara’ya varışımızın ardından konaklamak üzere otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

4. GÜN
Buhara, Bola Havuz Mescidi, Mir Arab Medresesi, Uluğbey Medresesi, Leb-i Havuz Külliyesi, Nasreddin Hoca Heykeli, Nadir Dİvan Bey Medresesi, Nakşi Bendi Hazretleri Türbesi, Buhara Emiri Yazlık Sarayı, Chor Minor Medresesi, Buhara
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrası Türkmenlerin Anadolu’ya geldikleri ana kapılardan olan muhteşem Buhara kentinin bir kısmının gezmeye başlıyoruz. Gezimizde Ark Kalesini, Bolo Havuz Mescidini, Mir Arab Medresesini, Kalan Minaresini ve Mescidini ile Uluğbey Medresesini gezdikten sonra öğle yemeğimizi almak üzere otelimize gidiyoruz. Öğle yemeğimizden sonra gezimize devam ederek; Leb- i Havuz Külliyesini, Nasreddin Hoca Heykelini, Nadir Divan Bey Medresesini, Nakşi Bendi Hazretleri Türbesi, Buhara Emri’nin Yazlık Sarayını ve Chor Minor Medresesini gezdikten sonra akşam yemeğimizi seçkin bir restoranda yöresel folklor şov eşliğinde alıyoruz. Konaklama otelimizde.

5. GÜN
Buhara, Semerkand
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında öğle yemeğimize kadar şehir merkezinde serbest zaman. Öğle yemeğimizin ardından Buhara tren istasyonuna hareket ederek Afrosiob hızlı treniyle Semerkant’a hareket ediyoruz. Semerkant’a vardıktan sonra otelimize transfer ve yerleşme. Daha sonra akşam yemeğimizi alıyoruz Konaklama otelimizde.

6. GÜN
Semerkand, Registan Meydanı, Bibi Hanım Mescidi, Hz. İmam Buhari Türbesi, İmam-ı Maturidi Türbesi, Semerkand
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında Semerkand şehir turumuzda devasa boyutlardaki Registan Meydanını, Bibi Hanım Mescidi ve Türbesini,  Hz. İmam Buhari Türbe ve Camiini ve İmam-ı Maturudi türbesini gezip görüyoruz. Gezimize öğle yemeğimiz için ara veriyoruz. Yemek sonrası gezimize devam ediyoruz. Gezimiz sonrası akşam yemeğimizi alıyor sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

7. GÜN
Semerkand, Gur Emir Türbesi, Şah-ı Zinde Türbesi, Uluğbey Rasathanesi, Siyab Pazarı, Taşkent, İstanbul, Ankara
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında şehir turumuza devam ediyoruz. Turumuzda Gur Emir Türbesini, Şah-ı Zinde Türbelerini, Uluğbey Rasathanesini gezdikten sonra Siyab Pazarında alışveriş molası veriyoruz. Öğle yemeğinden sonra Semerkant tren istasyonuna hareket ediyor ve hızlı Afrosiob treniyle Taşkent’e hareket ediyoruz. Taşkent’e varışımızı müteakip akşam yemeğimizi alıyor ve havalimanına transferimiz öncesinde serbest zamanımız oluyor. Havalimanına transfer. Gerekli pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde ilk olarak İstanbul’a daha sonra Ankara’ya keyifli bir yolculuk.

8. GÜN
Ankara'ya Varış

Ankara’ya varışımızın ardından bir başka
organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Ücrete Dâhil Olan Hizmetler
Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle Ankara – İstanbul – Taşkent // Taşkent – İstanbul – Ankara arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti,
Taşkent – Ur Genç iç hatlar uçuş bileti,
Ur Genç – Buhara iç hatlar uçuş bileti,
Havaalanı transferleri,
Klimalı özel araçlarla programda belirtilen tüm transferler,
4* Otellerde 5 gece konaklama konaklama,
Tur programı boyunca Türkçe yerel rehberlik hizmeti,
6 Sabah kahvaltsı,
6 öğle yemeği,
6 akşam yemeği,
Buhara – Semerkant ‘‘SHARK’’ tren business sınıf bileti,
Semerkant-Taşkent “AFROSIYOB” hızlı tren ekonomi sınıf bileti,
Bütün giriş ücretleri dâhil olmak üzere programda belirtilen şehir turları,
Buhara’da özel folklor dans gösterisi,
Özbekistan Vize Davetiyesi,
1lt. Günlük su ikramı
Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler
Programda belirtilmeyen tüm ekstra hizmetler,
Seyahat Sigortası,
Kişisel harcamalar

4* Oteller

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
14.10.2018 - 21.10.2018

1.290,00 EUR

1.590,00 EUR

1.290,00 EUR
1. Çocuk 0 - 2 yaş   250,00 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş   1.249,00 EUR

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel (ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Çoktatil sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 20 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. 
Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir. 
Çoktatil, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Çoktatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
Vize
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Çoktatil sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar) a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
Turun her ne nedenle olursa olsun iptal edilmesi durumunda vize ücreti iade edilmez.
Yer alan fiyatlar nakit ve tek çekim işlemlerde geçerlidir.
Taksit seçeneği olan kartlar ile yapılan işlemlerde vade farkı uygulanır. 6 taksit için %5, 9 taksit için %8 şeklinde her sınıf için aynı oranda uygulanır.
Çoktatil fiyatlarda değişiklik yapma hakkını gizli tutar.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Konukların Tercih Etme Nedeni

  • Öğle Yemekleri
  • Bölgeye hâkim profesyonel rehberlik
  • Bu tur hiçbir yerde yok
  • Kahvaltı ikramı
  • Kaliteli Otel Seçimi
  • Operasyonel tecrübe
  • Türkçe rehberlik

BENZER TURLAR

Cengiz Han Kültigin ve Tonyukuk İzinde Muhteşem Moğolistan Turu

7 Gece 9 Gün

Klasik Uzakdoğu Turu 6 Gece

6 Gece 9 Gün

Klasik Uzakdoğu Turu 7 Gece

7 Gece 9 Gün

Japonya Kore Turu

8 Gece 10 Gün

Elegant Uzakdoğu Turu

9 Gece 10 Gün
1649 EUR

Hindistan Nepal Turu 12 Gün

11 Gece 12 Gün

BLOG YAZILARI