Japonya Kore Turu

8 Gece 10 Gün , Oda Kahvaltı , Singapur Havayolları

Şu anda bu turu 1 kişi inceliyor!

AVANTAJLI EKSTRA GEZİ PAKETİ
Avantajlı ekstra geziler: 765 Euro yerine, 715 EURO
(Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)
Hareket Noktaları
11:30 - Atatürk Havalimanı

1. GÜN
İstanbul'dan Hareket, Singapur, Tokyo
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşmamızın ardından gerekli pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde ilk olarak Singapur’a daha sonra Tokyo’ya keyifli bir yolculuk. Yeni güne uçakta giriyoruz.

2. GÜN
Tokyo
Tokyo’ya varışımızın ardından otelimize transfer olacağız. Otele yerleştikten hemen sonra gece dışarı çıkmak isteyecek misafirlerimiz için bir aktivitemiz var. Ekstra olarak düzenlenecek akşam turumuz için dileyen misafirlerimiz ile akşam saatlerinde otelden ayrılarak metro hattını kullanarak Tokyo Körfezi Limanı’na geçiyoruz ve Tokyo Bay Cruise gemisinde açık büfe yemekli ve Japon geleneksel kıyafetleriyle danslarının sunulacağı Oiran Show ve Körfez tekne turuna katılacağız (100 Euro). Turumuz sonrasında yine metro hattını kullanarak otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

3. GÜN
Tokyo, Meiji Shinju Tapınağı, National Diet Bui İding, Ginza Street, Tokyo
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından yarım günlük Tokyo şehir turu için hareket. Turumuz esnasında Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrısallaştırmak için yapılan Meiji Shinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Tokyo Tower’ dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Bui İding’i göreceğiz. Turumuzun sonunda Tokyo’nun meşhur caddesi Ginza Street de mola veriyor ve turumuzu burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını keşfetmeye devam etme imkanımız olacaktır. Konaklama otelimizde.

4. GÜN
Tokyo, Fuji Dağı, Hakone Turu, Tokyo
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında serbest zamanımız olacak. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra tam gün öğle yemekli olarak düzenleyeceğimiz Hakone – Fuji Yanardağı – Ashi Gölü turumuzu gerçekleştireceğiz (165 Euro). Turumuz esnasında rehberimizin Japonya hakkında aktaracağı bilgiler eşliğinde Fuji Yanardağı eteklerine ulaşıyoruz. 5. İstasyon olarak bilinen noktaya çıkıyoruz ve buradan Fuji manzarasını izliyoruz. Ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği menümüzde Japon mutfağının özel lezzetleri bulunuyor. Yemek sonrası Ashi Gölü kıyısına geçiyoruz. Japonya’nın kutsal göllerinden olan ve UNESCO tarafından koruma altına alınan bu güzel yörede bir tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde akşam saatlerinde Tokyo’ya geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

5. GÜN
Tokyo, Kamakura Dev Budha, Hokoku-ji Tapınağı, Tokyo
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında serbest zamanımız olacaktır. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra tam gün öğle yemekli Kamakura Dev Budha – Hokoku-ji Tapınağı Bambu Bahçeleri turumuzu gerçekleştireceğiz (125 Euro). Otelimizden ayrıldıktan sonra Kamakura Tokyo Körfezi bölgesine giderek burada dev Budha Heykelini ziyaret edeceğiz. Ziyaretimiz sonrası yine Japon inanışında çok önemli yer tutan Hokoku Tapınağı ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Geleneksel bir mekânda Japon çayından tadarak öğle yemeğimizi almak için restoranımıza gidiyoruz. Öğle yemeğimizi Japon mutfağının özel lezzetlerinden tadarak aldıktan sonra turumuzun son bölümü için Kamakura Bambu Bahçesini ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

6. GÜN
Tokyo, Osaka ‘’Hızlı Tren Yolculuğu’’
Otelimizde alacağımız erken sabah kahvaltısı sonrasında eşyalarımız ile otelimizden ayrılarak tren istasyonuna geçiyoruz. Japonya’nın dünyaca ünlü hızlı treni yerel ismiyle ‘Shinkansen’ deneyimini yaşayacağız. Saatte 300 km hıza ulaşabilen bu teknoloji harikası trenleri kullanarak Osaka’ya yolculuk edeceğiz. Bagajlarımızı istasyon içerisinde kendimiz taşıyarak, tren içerisinde önde ve arka kısımlara kendimiz yerleştiriyoruz. 2 saatlik bir yolculuğumuzun ardından Shin Osaka tren istasyonunda bizi bekleyen aracımız ile panoramik Osaka turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz sonrasında otelimize transfer ve yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra akşam yemekli Osaka gece yürüyüş turumuzu gerçekleştireceğiz (95 Euro). Osaka’nın sokaklarını ve yerel hayatını keşfetme imkanı bulacağımız turumuz sırasında şehrin iç mahallelerinde yürüyüşler yaparak Japonların gece yemek yiyip zaman geçirdikleri mekanları daha yakından tanıyoruz. Bu mekanların birinde akşam yemeğimizi aldıktan sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

7. GÜN
Osaka, Kyoto, Nara, Kobe, Altın Tapınak, Todaji Tapınağı, Osaka
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra tam gün öğle yemekli Kyoto – Nara ve Kobe turumuzu gerçekleştireceğiz (155 Euro). Kahvaltı sonrası aracımız ile Osaka şehrinin çevresinde önemli 3 kenti ziyaret ediyoruz. Gezimizin ilk durağı Kyoto şehir olacak. Kyoto’ya varışımızda panoramik olarak şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Shogun Ashiaga Yoshimutsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedibir diğer adı ile Altın Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Daha sonra Japon mutfağı açık büfe öğle yemeği için restoranımıza gidiyoruz. Daha sonra ise Nara kentine giderek UNESCO Mirasları listesinde yer alan Todaji tapınağını ziyaret ediyoruz. Burada Nara geyiklerini göreceğiz. Son durağımız ise Kobe şehri olacak. Kobe’ye varışımıza takiben Kobel Kuta tapınağını ziyaret edeceğiz. Turumuzun finalinde Kobe Mozaik isimli mekanda mola vererek noktalıyoruz. Mola sonrasında Osaka’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

8. GÜN
Osaka, Namsangol Hanok Köyü, Gangnam, Seul
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında otelden ayrılarak Osaka Havalimanına geçiyoruz. Yerel havayolu ile Kore’nin başkenti Seul’e 2 saatlik uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Seul’e varışımıza istinaden alanda bizi bekleyen aracımız ile şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere alandan ayrılıyoruz. Turumuz sırasında ilk durağımız Namsan bölgesinde bulunan 7934 m2 içerisinde Hanok denilen Joseon Hanedanı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel Kore evlerinin bulunduğu Namsangol Hanok Köyü olacak. Burada 262 mt lik Namsan Tepesine çıkarak şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Turumuzu adına şarkı yapılan Gangnam semti ile bitireceğiz. Seul’un hareketli caddelerinden birisi olan Gangnam’da serbest zamanımızın ardından otelimize hareket. Konaklama otelimizde.

9. GÜN
Seul, Kuzey-Güney Kore Hudut Bölgesi, Kore Savaşı Anıtları, İmjingak Barış Köprüsü, Seul
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra öğle yemekli Kuzey-Güney Kore Hudut Bölgesi-Kore Savaşı Anıtları turumuzu gerçekleştireceğiz (125 Euro). Turumuz esnasında Kore tarihinden hepimizin çok yakından bildiği bir hikayesinin yaşandığı Kuzey-Güney Kore Savaş bölgesine yani ‘Tampon Bölgesi’ ne gideceğiz. Birleşmiş Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı ara bölgeyi, İmjingak Barış Köprüsünü, Kore Savaşı Anıtlarını yerel rehberimizin sınır ve savaş hakkında detaylı anlatımları eşliğinde ziyaret edeceğiz. Bu bölgeye girilirken halen güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır bu sebeple pasaportlarınınız yanınıza almanız gerekmektedir. Turumuz esnasında yine öğle yemeğimizi de alacağız. Turumuz sonrasında Seul’e dönüyoruz. Bilgi: Türk Ordusunun – Çin Halk Ordusu ile yaptığı muharebeler (Kore Savaşı ) alanı meşhur Kuruni bölgesi, bugün Kuzey Kore topraklarında bulunmaktadır.

10. GÜN
Seul, Singapur, İstanbul
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında alış veriş için serbest zamanımız olacaktır. Serbest zaman sonrası havalimanına hareket. Gerekli pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde ilk olarak Singapur’a daha sonra İstanbul’a keyifli bir yolculuk. Yeni güne uçakta giriyoruz.

11. GÜN
İstanbul'a Varış
İstanbul’a varışımızın ardından bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler
Singapur Hava Yolları ile İstanbul – Singapur – Tokyo // Seul – Singapur – Tokyo arası gidiş dönüş uçak biletleri,
Osaka – Seul arası tek yön iç hat uçuşu,
4 gece Tokyo, 2 gece Osaka, 2 gece Seul olmak üzere 3* Otellerde oda kahvaltı konaklama,
Tokyo da yarım günlük panoramik şehir turu,
Osaka da panoramik şehir turu,
Seul de panoramik şehir turu,
Alan – otel – alan transferleri,
Şehirlerarası tüm transferler,
Havalimanı vergileri,
Seyahat sigortası,
Türkçe rehberlik hizmeti
Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler
Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL),
Her türlü otel ekstraları,
Kişisel Harcamalar,
Ekstra turlar,
Bahşişler (Rehber, kaptan vs) 100 Euro turun başlangıcında toplanır

3* Oteller

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
27.07.2018 - 05.08.2018

1.749,00 EUR

2.049,00 EUR

1.749,00 EUR
1. Çocuk 0 - 2 yaş   250,00 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş   1.649,00 EUR

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Promosyon turlarımızda misafirlerimiz tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesine dikkat ediniz.
Promosyon turlarımızda otel mesafeleri şehir merkezlerine uzaktır.  
Misafirlerimizden gelen talepler doğrultusunda bir program için 2 farklı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu programların rehberi ve kullanılan otobüsleri ortaktır.
Trp odalar otellerin müsaitliğine bağlı olup, oteller tarafından konfirme edilmemesi durumunda oda tipi değiştirilmelidir. Bu durumda oluşacak Single oda farkı misafirlerimizden talep edilir. Trp odalarda 3.yataklar ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan küçüktür. Trp odalarda 3 ayrı yatak garantisi bulunmamakta olup, odalar standart odalardan küçüktür.  
Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonda verilmektedir.
Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerlidir.
Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, ÇokTatil’in sorumluluğunda değildir.
ÇokTatil, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi ÇokTatil’in sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya ÇokTatil vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. 
Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile geçerlidir. 20 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teyit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.
Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.
Uçaksız olarak gruba dâhil olan misafirlerimizin, bir başka uçak ile gruba katılmaları durumunda,  grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz ancak biletleri kesildikten sora Türk Hava Yolları uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak programlarımızdaki uçak yerleri grup yerleridir. Grup biletleri turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.
Programlarda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.
Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda ÇokTatil sorumlu tutulamaz.
Programda verilen yol mesafeleri resmi KM mesafeleridir. Ancak trafik, hava şartları, yol çalışmaları, gidilen ülkenin coğrafi konumu ve yol şartları gibi durumlar ile karşılaşıldığında verilen yaklaşık süreler değişebilir.
ÇokTatil gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları başlamıştır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru
Seyahat Sağlık Sigortası yaptırdığınız takdirde lütfen sözleşmenizin kopyasını yanınıza alınız.
Tura katılım için ÇokTatil tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden ÇokTatil sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dâhil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
ÇokTatil, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. ÇokTatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir. 
Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna  
Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega  
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter

Konukların Tercih Etme Nedeni

  • Bölgeye hâkim profesyonel rehberlik
  • Kahvaltı ikramı
  • Kaliteli Otel Seçimi
  • Kapsamlı Program
  • Kapsamlı Tur Programı
  • Operasyonel tecrübe
  • Türkçe rehberlik
  • Yorulmadan çok daha fazla yer görmek

BENZER TURLAR

Cengiz Han Kültigin ve Tonyukuk İzinde Muhteşem Moğolistan Turu

7 Gece 9 Gün

Klasik Uzakdoğu Turu 6 Gece

6 Gece 9 Gün

Klasik Uzakdoğu Turu 7 Gece

7 Gece 9 Gün

Elegant Uzakdoğu Turu

9 Gece 10 Gün
1649 EUR

Hindistan Nepal Turu 12 Gün

11 Gece 12 Gün

Harika Azerbaycan Turu

3 Gece 4 Gün

BLOG YAZILARI