Miraç Kandilinde Mescid-i Aksa Gezisi

4 Gece 5 Gün , Yarım Pansiyon , Pegasus Havayolları

Şu anda bu turu 1 kişi inceliyor!

Hareket Noktaları
10:50 - Esenboğa Havalimanı

1. GÜN
Ankara’dan Hareket, Amman, Kudüs
Pegasus Havayolları PC1710 sefer sayılı uçuş ile Ankara’dan Amman’a keyifli bir yolculuk. Amman’a varışımızın ardından şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuz sırasında Ashab-ı Kehf, Salt Türk Şehitliği ve Hz. Şuayb Makamı ziyaretinde bulunuyoruz. Ziyaretimiz sonrasında Kudüs’e geçiyoruz. Kudüs’e varışımızın akabinde otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yatsı Namazı Mescid-i Aksa’da.

2. GÜN
Tam Gün Kudüs, Cuma Namazı, Miraç Kandili, Halhul, El Halil
Sabah namazı ibadetimizi Mescid-i Aksa’da yerine getirdikten sonra Cuma namazı öncesi Mescid-i Aksa avlusundaki Peygamberimizin(sav) Mirac’a yükseldiği Kubbet’ül Sahra (Muallak Taşı), Burak Mescidi, Mervan Mescidi ve Kadim Aksa ziyaretinde bulunuyoruz. Cuma Namazı Mescid-i Aksa’da. Daha sonra El Halil’e hareket. Yol üzerindeki Halhul kasab Hz. Yunus(as) makamını ziyaret ediyoruz. El Halil’de Haremi İbrahim camiinde medfun Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz.Yakub ve zevcelerinin kabirlerini ziyaret ettikten sonra akşam ve yatsı namazları ibadetlerimizi Mescid-i Aksa’da yerine getireceğiz. Ardından Mescid-i Aksa’da MİRAÇ KANDİLİ İHYASI.

3. GÜN
Kudüs, Eriha, Lut Gölü, Yafa
Sabah namazı ibadetimizi Mescid-i Aksa’da yerine getirdikten sonra otelde kahvaltımızı alıyoruz. Ardından Mescid-i Aksa’da Yahudiler için kutsal sayılan Ağlama Duvarı ve Hristiyanlarca önem atfedilen ve Hz.İsa suretindeki kişinin çarmıha gerildiği Kıyamet Kilisesi’nin ve Hz. Ömer Mescidi’nin görülmesi. Hz.Davud’un(as) kabri ve Hz.İsa(as)’nın havarileriyle son yemeğini yediği mekan ile Hz.Meryem’in vefat ettiği yerin görülmesi. Batı Şeria’nın önemli şehirlerinden 10 bin yıllık Eriha’ya hareket. Eriha’da Hz.Musa Makamını ve Hz.İsa’nın 40 gün şeytanla imtihan edildiği mekanı ziyaret ediyoruz. Lut kavminin helak olduğu ve dünyanın en çukur bölgesi (rakım -400mt) Lut Gölü’nün görülmesi. Bir Osmanlı kenti olan Yafa şehir gezimiz esnasında ise Akdeniz kenarındaki Osmanlı eserlerinden Abdülhamit Saat Kulesi, Karakol Binası, Bahriye ve Hasan Bek camilerini görüyoruz. Yatsı namazı Mescid-i Aksa’da.

4. GÜN
Ürdün
Sabah namazı ibadetimizi Mescid-i Aksa’da yerine getirdikten sonra Kudüs’ten ayrılı. Buradan Ürdün’e geçiyoruz. Ürdün’de Ebu Ubeyde Bin Cerrah ve Muaz Bin Cebel Hz.nin ziyaretinde bulunuyoruz. Ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. GÜN
Amman, Ankara’ya Varış
Sabah kahvaltısı sonrası Amman şehir gezisini gerçekleştiriyoruz. Mute şehitliği ziyaretinde bulunduktan sonra Mute’de şehit düşen Zeyd Bin Harise, Cafer-i Tayyar ve Abdullah Bin Revaha Hz.nin ziyareti. Ardından havalimanına transfer. Pegasus Havayolları PC1711 sefer sayılı uçuşu ile Ankara’ya keyifli bir yolculuk. Ankara’ya varışımızın ardından bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler
Pegasus Havayolları ile Ankara – Amman // Amman – Ankara arası gidiş dönüş uçak biletleri,
4* otellerde 4 gece konaklama,
Vize ve harç ücretleri,
Anılan tüm geziler ve ziyaretler,
Türkçe rehberlik hizmeti,
Açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği,
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler
Şahsi harcamalar,
Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
İç hat bağlantı ücretleri (50 USD)

4* Oteller

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
12.04.2018 - 16.04.2018

790,00 USD

1.040,00 USD

790,00 USD
1. Çocuk 0 - 2 yaş   250,00 USD
1. Çocuk 2 - 12 yaş   740,00 USD

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Konukların Tercih Etme Nedeni

  • Ekstra tur yok
  • Tören Giriş Biletleri Dahil

BENZER TURLAR

Umre Turu 10 Gün

9 Gece 10 Gün

BLOG YAZILARI