Steplerin Efendisi Güzel Kazakistan Turu

6 Gece 8 Gün , Herşey Dahil , Türk Hava Yolları

Şu anda bu turu 1 kişi inceliyor!

Hareket Noktaları
14:10 - Esenboğa Havalimanı

1. GÜN
Ankara'dan Hareket, İstanbul, Astana
Esenboğa Havalimanı’nda buluşmanın ardından gerekli pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde ilk olarak İstanbul’a daha sonra Astana’ya keyifli bir yolculuk. Yeni güne uçakta giriyoruz.

2. GÜN
Astana, Altın Elbiseli Türk Tigini, Khan Shatyr Alışveriş Merkezi, Bayterek Kulesi, Hz. Sultan Camii, Bağımsızlık Sarayı, Astana
Astana’ya varışımızın ardından alanda bizi bekleyen aracımız ile otelimize transfer ve yerleşme. Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında Astana’nın tarihi şehir merkezinin gezisine başlıyoruz.  Burada Nursultan Nazarbayev’in başkenti Almati’den Astana’ya aldığını duyurduğu Anayasa meydanını gezeceğiz. Meydandaki tarihi yapıları gezerken adeta tarihte bir yolculuk yapmış olacağız.  Ulusal müze gezimizde sadece Kazakistan steplerinde değil tüm orta Asya’da ve Türk tarihine ışık tutan Altın Elbiseli Türk tiginini ziyaret edeceğiz.  Bugünümüzü daha iyi anlamamıza yardımcı olmak adına merkezdeki Khan Shatyr alışveriş merkezine giderek; asansör yardımıyla tüm kentin ihtişamını ve Hayat ağacını temsil eden muhteşem Bayterek Kulesini göreceğiz. Öğle yemeğinden sonra İşim nehrini geçerek ünlü Eli meydanına çıkacağız.  Burada ünlü Barış ve uzlaşma Sarayını, olağanüstü Hazret Sultan Camiini gezeceğiz. Son olarak ise Bağımsızlık Sarayını geziyoruz Expo 2017 ‘ye ev sahipliği yapan kentin bu yapısının inşası 2030 yılında tamamlanacaktır. Akşam yemeğimizi seçkin bir restoranda aldıktan sonra otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

3. GÜN
Astana, Kopuz Yapım Atölyesi, Çimkent
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında Etno-Kültürel bir tura çıkıyoruz. Burada Kazak ulusal mutfağını tanıma adına bir yemek yapma; sonrasında da geleneksel Kazak çalgısı olan Kopuz yapım atölyesine katılıyoruz. Ayrıca Kazak Nomadlarının yaşamları ve çadırları ve yün eğirme süreçleri ile dokuma teknikleri hakkında da bilgi sahibi olacağız. Son olarak da tipik Kazak giysileri hakkında bilgi sahibi olurken bol bol da fotoğraf çekme olanağımız olacak. Vedamız Kazak müziği ve dansları eşliğinde olacak. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Havalimanına hareket ederek Çimkent’e doğru iç hat uçağımıza geçiyoruz. Akşam yemeğimiz lunch boks olarak takdim edilecek. Çimkent’e varışımızın ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

4. GÜN
Çimkent, Otrar, Türkistan, Aristan-Bab Müzesi, Ahmet Yesevi Türbesi, Hz Sultan Antik Kenti, Nekropolü, Kale Surları, Hilvet Yerealtı Camii, Çimkent
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında Otrar yerleşimine doğru yola çıkıyoruz. Burada Hoca Ahmet Yesevi’nin mentörü ve hocası olarak bilinen Aristan–Bab müzesini ve Otrar Antik kentinin kalıntılarını geziyoruz.  Buradan Türkistan kentine geçiyoruz. Burada Hoca Ahmet Yesevi’nin Türbesini, Hazret-Sultan Antik kentini, Nekropolü, Kale Surlarını, Kale Kapılarını, Hamam yapısını ve Hilvet yeraltı Camiini geziyoruz. Daha sonrasında Çimkent’e dönüyor; akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama otelimizde.

5. GÜN
Çimkent, Sayram Yerel Köy Müzesi, Yeraltı Tarih Müzesi, Ünlüler Caddesi, Şemsinin Dünyası Park Alanı, Hakim Abai Müzesi, Karaşah Ana Müzesi, İbrahim Atat Türbesi, Abdülaziz Türbesi, Ortaçağ Minaresi, Martobe Antik Kenti, Almati
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında Çimkent’te ki Sayram Yerel Köy Müzesini, Yerel Tarih Müzesini, Ünlüler Caddesini, Şemsinin Dünyası Park alanını, Siyasi Baskıların Kurbanları Müzesini ve Hakim Abai Müzesini geziyoruz. İçinde pek çok bitki ve ağaç türünü keşfedeceğiniz doğa ile iç içe bir mekân olan Dendropark’ta ki kısa bir fotoğraf molasından sonra; Karaşah Ana Müzesini, İbrahim Ata Türbesini, Abdülaziz Türbesini, muhteşem Ortaçağ Minaresini ve Martobe Antik yerleşimini geziyoruz. Çimkent havalimanından Almati’ye uçuyoruz. Almati’ye varışımızın ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği sonrasında konaklama otelimizde.

6. GÜN
Almati, Panfilov Parkı, Zenkov Katedrali, Yeşil Pazarı, Tarih Müzesi, Almati
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında Almati turumuza başlıyoruz. Turumuzda Panfilov parkını, Zenkov Katedralini, Yeşil Pazarı ve Tarih Müzesini gezeceğiz. Öğle ve Akşam yemeklerimizi seçkin restoranlarda aldıktan sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

7. GÜN
Almati, Büyük Almati Gölü, Almati
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında ünlü kayak bölgelerinin de bulunduğu dağlar turumuza çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Büyük Almati Gölüne gidiyoruz. Bir doğa harikası olan Büyük Göl ziyaretimizde bir Şahin çiftliğine giderek şahin avlanması ile ilgili olarak hem bilgilendirilecek hem de bu olağanüstü olayın tanığı olacağız. Akşam yemeğinden sonra Almati’de ki otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

8. GÜN
Almati, İstanbul, Ankara'ya Varış
Otelimizden erken saatlerde ayrılarak havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Gerekli pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde ilk olarak İstanbul’a daha sonra Ankara’ya keyifli bir yolculuk. Ankara’ya varışımızın ardından bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler
Türk Hava Yolları ile Ankara – İstanbul – Astana // Almati – İstanbul – Ankara arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti,
Kazak havayolları ile ekonomi sınıfı Astana-Çimkent,
Kazak havayolları ile ekonomi sınıfı Çimkent-Almati içhat uçuşları,
1 Gece Astana, 2 Gece Çimkent, 3 Gece Almati olmak üzere 6 gece oda kahvaltı Konaklama,
Tüm tur boyunca Türkçe rehberlik Hizmeti,
Program dâhilinde lüks araçlarda tüm transfer hizmetleri,
6 Sabah kahvaltısı,
6 öğle yemeği,
6 akşam yemeği,
Tüm müze, ören yeri ve müze giriş ücretleri,
Araçta sürekli su ikram hizmeti.
Seyahat Sigortası.
Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler
Yurtdışı çıkış harcı (15 TL),
Kişisel giderler,
Program dışı tur ve hizmetler,
Bahşişler

4* Oteller

Kalkış - Dönüş TarihiÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave KişiÇocuk İndirimleri
14.07.2018 - 21.07.2018

1.749,00 EUR

2.049,00 EUR

1.749,00 EUR
1. Çocuk 0 - 2 yaş   250,00 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş   1.649,00 EUR

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel (ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Çoktatil sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 20 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. 
Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir. 
Çoktatil, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Çoktatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
Vize
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Çoktatil sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar) a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
Turun her ne nedenle olursa olsun iptal edilmesi durumunda vize ücreti iade edilmez.
Yer alan fiyatlar nakit ve tek çekim işlemlerde geçerlidir.
Taksit seçeneği olan kartlar ile yapılan işlemlerde vade farkı uygulanır. 6 taksit için %5, 9 taksit için %8 şeklinde her sınıf için aynı oranda uygulanır.
Çoktatil fiyatlarda değişiklik yapma hakkını gizli tutar.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Konukların Tercih Etme Nedeni

  • Bölgeye hâkim profesyonel rehberlik
  • Kahvaltı ikramı
  • Kaliteli Otel Seçimi
  • Milli Park Girişleri Dahil
  • Operasyonel tecrübe
  • Türkçe rehberlik
  • Yöresel Öğle yemeği

BENZER TURLAR

Cengiz Han Kültigin ve Tonyukuk İzinde Muhteşem Moğolistan Turu

7 Gece 9 Gün

Klasik Uzakdoğu Turu 6 Gece

6 Gece 9 Gün

Klasik Uzakdoğu Turu 7 Gece

7 Gece 9 Gün

Japonya Kore Turu

8 Gece 10 Gün

Elegant Uzakdoğu Turu

9 Gece 10 Gün
1649 EUR

Hindistan Nepal Turu 12 Gün

11 Gece 12 Gün

BLOG YAZILARI