Strasburg Colmar Europapark Turu

3 Gece 4 Gün , Oda Kahvaltı , Türk Hava Yolları

Şu anda bu turu 2 kişi inceliyor!

Hareket Noktaları
04:30 - Esenboğa Havalimanı

1. GÜN
Ankara'dan Hareket, İstanbul, Frankfurt, Main Nehri, Main Kulesi, Goethe'nin Evi, St. Paul Kilisesi, Strasburg
Esenboğa Havalimanı’nda buluşmanın ardından gerekli pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde ilk olarak İstanbul’a daha sonra Frankfurt’a keyifli bir yolculuk. Frankfurt’a varışımızın ardından alanda bizi bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında Main Nehrini, Main Kulesini, Goethe’nin Evini, St. Paul Kilisesini ve yüksek katlı iş merkezleri ve banka binalarını gördükten sonra Strasburg’a transferimiz gerçekleşiyor. 3 gece kalacağımız otelimize yerleştikten sonra konaklama otelimizde.

2. GÜN
Tam Gün Strasburg ve Colmar Şehir Turu, Strasburg
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Avrupa Parlamento’sunu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemelerinin panoramik olarak gezilmesinden sonra Strasburg merkeze yöneliyoruz. Burada şaheser Notre Damme Kilisesini, Strasburg Eski şehri olarak bilinen “Petit France” semtini, Ulusal Müze ve Strasburg kanalını yürüyüşümüz esnasında keşfedeceğiz. Buradan yaklaşık 1 saatlik uzaklıktaki ünlü Colmar kentine giderek; Fransa’nın masalsı ve rengârenk köylerini ve ünlü şaraplarının imal edildiği bağları arasındaki bu unutulmaz kenti gezeceğiz. Gezimizde Belediye Binasını, Eski Gümrük Meydanını ve Binasını, Pfister Evini, Aziz Martin Katedralini ve Küçük Venedik anlamına gelen “Petite Venise “ bölgesini göreceğiz. Gezimizden sonra alış veriş için serbest zamanımız olacak. Konaklama otelimizde.

3. GÜN
Tam Gün Rust Europa Park Eğlence Parkı
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından yalnızca küçüklerin değil büyüklerinde için de çok keyif alacağı ve Strasburg’dan sadece 45 km uzaklıktaki Europapark Eğlence Parkına gidiyoruz. Muhteşem çevre dizaynı ve görsellik içerisinde, eğlence macera ve adrenalin dolu masalımsı bir gün sonrasında otelimize hareket. Konaklama otelimizde.

4. GÜN
Strasburg, Stutgart, Mercedes Müzesi, İstanbul, Ankara'ya Varış
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Stutgart’a hareket. Mercedes Müzesi; Almanya’nın Stuttgart kentinde bulunan otomobil sevdalılarının gönüllerinde taht kurup otomobillerle çok da ilgili olmayanları bile hayran bırakabilecek tasarım ödüllü binaya sahip, içinde dünyanın en önemli markalarından birinin 19.yüzyıl sonrası dünya tarihi ile harmanlanmış öyküsünü keyifle anlatan bir müzedir. Müze gezimiz sonrasında Stuttgart Havalimanı’na transfer. Gerekli pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının akabinde ilk olarak İstanbul’a daha sonra Ankara’ya keyifli bir yolculuk. Ankara’ya varışımızın ardından bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler
Türk Hava Yolları tarifeli uçuşu ile Ankara – İstanbul – Frankfurt // Stuttgart – İstanbul – Ankara arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak biletleri,
Havalimanı vergileri,
3 veya 4* Otellerde 3 gece oda kahvaltı konaklama,
Otellerde alınacak 3 açık büfe sabah kahvaltısı,
Ankara itibariyle profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,
Alan – otel – alan transferleri,
Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,  
Programda belirtilen tüm turlar,
Europa Park Eğlence Parkı giriş bileti,
Mercedes Müzesi giriş bileti,
Panoramik tüm şehir turları,
Otel vergileri,  
Turist şehir vergileri
Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler
Vize ücreti ve servis bedeli ( 125 Euro ),  
Zorunlu sigorta ücreti (15 Euro), 
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
Öğle ve akşam yemekleri,
Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL),  
İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro)

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel (ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Çoktatil sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 20 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. 
Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir. 
Çoktatil, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Çoktatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
Vize
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Çoktatil sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar) a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
Turun her ne nedenle olursa olsun iptal edilmesi durumunda vize ücreti iade edilmez.
Yer alan fiyatlar nakit ve tek çekim işlemlerde geçerlidir.
Taksit seçeneği olan kartlar ile yapılan işlemlerde vade farkı uygulanır. 6 taksit için %5, 9 taksit için %8 şeklinde her sınıf için aynı oranda uygulanır.
Çoktatil fiyatlarda değişiklik yapma hakkını gizli tutar.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Konukların Tercih Etme Nedeni

  • Bölgeye Hâkim Profesyonel Rehberlik
  • Bu Tur Hiçbir Yerde Yok
  • Ekstra tur yok
  • Ekstra Kahvaltı İkramı
  • Kaliteli Otel Seçimi
  • Operasyonel Tecrübe
  • Otelin Konumu
  • Sabit Konaklama
  • THY ile
  • Türkçe Rehberlik

BENZER TURLAR

Balkanlar Turu Her Şey Dahil Otobüsle

7 Gece 9 Gün
399 EUR

Kosovalı Balkanlar Turu Herşey Dahil

7 Gece 9 Gün
399 EUR

Londra Turu 5 Gün Atlas Jet İle

4 Gece 5 Gün
649 EUR

Herşey Dahil Orta Avrupa Turu

7 Gece 8 Gün
690 EUR

Herşey Dahil Orta Avrupa 5 Ülke Turu

7 Gece 8 Gün
1090 EUR

Herşey Dahil Büyük İtalya Turu

7 Gece 8 Gün
799 EUR

BLOG YAZILARI